Tokar.ua https://tokar.ua Простими словами про складне Mon, 16 Sep 2019 08:53:39 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.3 https://i0.wp.com/tokar.ua/img/upl/2019/03/ce67d70bf82195f7f8543c35e39ff34f.png?fit=32%2C32&ssl=1 Tokar.ua https://tokar.ua 32 32 28396701 Зроблено в Україні. Як працюють пристрої для бездротової зарядки девайсів https://tokar.ua/read/36620 https://tokar.ua/read/36620#respond Mon, 16 Sep 2019 10:00:53 +0000 https://tokar.ua/?p=36620 Українсько-польський стартап створив інноваційну технологію для безпровідного заряджання різних девайсів на відстані до 5 метрів. Розказуємо про новий пристрій.

Запис Зроблено в Україні. Як працюють пристрої для бездротової зарядки девайсів, Tokar.ua.

]]>
Українсько-польський стартап TechNovator створив інноваційну технологію для безпровідного заряджання різних девайсів. Ми поговорили з винахідниками й розказуємо про винахід, як він працює і що вміє.

Технологія

Технологія називається «XE», працює в частотному діапазоні, повністю безпечному для людей та тварин. Вона дозволяє заряджати смартфони, ноутбуки, навушники, міні-PC, мишки, клавіатури для комп’ютера тощо. Самими девайсами можна користуватися під час зарядки.

Безпровідна зарядка XE: базова станція і чохол для зарядки

Бездротова зарядка XE: базова станція і чохол для зарядки

У комплект XE входить чохол для смартфона і сама станція для заряджання.

Чохол дозволяє заряджати телефон на відстані до 5 м від зарядної станції. 

Щойно чохол зі смартфоном опиниться в діапазоні дії зарядної станції, вона автоматично запустить зарядку. Зарядна станція передає електромагнітні хвилі на приймач у чохлі, і в такий спосіб заряджає акумулятор телефона.

Чохли для смартфонів, що підтримують безпровідну зарядку.

Чохли для смартфонів, що підтримують бездротову зарядку.

Система працює автономно й самостійно визначає, коли потрібно зарядити ваш смартфон чи клавіатуру.

Технологія дозволяє адаптувати зарядку для заряджання потужнішої техніки, як-от дрони чи електроскутери. Ми ведемо переговори щодо партнерства з розробниками таких девайсів. Наша технологія може бути легко інтегрована в безліч девайсів.

Руслана Довжик, TechNovator

Бездротова передача енергії на відстані заснована на передачі електроенергії між двома силовими котушками, які працюють в резонансному режимі. Система може заряджати пристрої під час користування ними. Крім звичних девайсів на кшталт смартфонів, технологія може заряджати й сенсори для «розумного дому».

Принцип роботи системи схожий на роботу мобільного зв’язку чи Wi-Fi. 

Додаток для смартфона

Додаток для смартфону, що контролює безпровідну зарядку пристроїв

Додаток для смартфона, що контролює бездротову зарядку пристроїв

Розробники також створили додаток для смартфона, що дозволяє власнику керувати зарядним пристроєм на відстані. Додаток показує статистику пристроїв та рівень їхнього заряду, в ньому можна керувати пріоритетами пристроїв, що заряджаються.

Так, наприклад, якщо ви маєте кілька телефонів, то можете регулювати, який з приладів має бути заряджений першим і має пріоритет. Також можна встановлювати швидкість заряджання: низьку, середню чи високу.

Руслана Довжик, TechNovator

Додаток не є необхідним для роботи системи, будь-який девайс можна заряджати без нього.

Переваги

  • Технологія повністю безпечна для людей та тварин.
  • Одночасна зарядка кількох пристроїв.
  • Діапазон роботи: до 5 м для невеликих пристроїв (до 200 Вт) та до 1 м для потужніших девайсів
  • Пристрій рівномірно заряджає смартфон, забезпечуючи стабільність роботи й довговічність акумулятора.
  • Корпус чохла має вбудований буферний пристрій, що дозволяє міняти режим зарядки та пришвидшувати заряджання смартфона.
  • Додаток для смартфона з повною статистикою зарядок і пристроїв.
  • Пристрій виготовляється в Україні.

Зараз розробники завершують тестування й активно готуються до початку продажу. Зарядний пристрій з’явиться на ринку 2020 року. А побачити його в дії можна 27 вересня в Запоріжжі на виставці «International IT Forum».

«Зроблено в Україні: expo-zone» — спеціальна рубрика, створена за ініціативи International IT Forum, що відбудеться 27 вересня в Запоріжжі, та компанії Global Genesis. Ці матеріали розповідають про унікальні українські винаходи, які можна буде побачити та протестувати у виставковій зоні Форуму.

Запис Зроблено в Україні. Як працюють пристрої для бездротової зарядки девайсів, Tokar.ua.

]]>
https://tokar.ua/read/36620/feed 0 36620
ПриватБанк змінює дизайн карток https://tokar.ua/read/36601 https://tokar.ua/read/36601#respond Mon, 16 Sep 2019 06:54:37 +0000 https://tokar.ua/?p=36601 Новий трендовий дизайн приходить на зміну класичній «полуниці»

Запис ПриватБанк змінює дизайн карток, Tokar.ua.

]]>
Банк не стоїть на місці та намагається відповідати сучасним дизайнерським трендам.

Якщо ви вже встигли оцінити новий та зручніший дизайн додатка, то, певно, зрадієте й редизайну карток. ПриватБанк оголосив про запуск «кольорової» лінійки масових платіжних карток Mastercard, які замінять картки традиційного для банку дизайну і дадуть клієнтам можливість вибирати собі картку з декількох сучасних дизайнерських рішень.

Про це заявив під час PrivatBank Innovation Day член правління банку Олексій Шабан.

Попрощатися з відомою «полуничкою» можна буде з жовтня — перша лімітована партія з 5 тис. карток стане доступною у відділеннях ПриватБанку на Хрещатику. Інформація про інші міста буде згодом.

Також зазначається, що всі картки будуть з NFC.

Запис ПриватБанк змінює дизайн карток, Tokar.ua.

]]>
https://tokar.ua/read/36601/feed 0 36601
Космічний апарат NASA друкуватиме для себе запчастини прямо на орбіті (відео) https://tokar.ua/read/36649 https://tokar.ua/read/36649#respond Mon, 16 Sep 2019 06:00:48 +0000 https://tokar.ua/?p=36649 Єдиний вантаж, що надалі злітатиме із Землі — це ми, люди.

Запис Космічний апарат NASA друкуватиме для себе запчастини прямо на орбіті (відео), Tokar.ua.

]]>
Людство нині у перехідному періоді. Ми все ще відправляємо вантажі на орбіту та далі попри те, що це дуже дорого.

Але за кілька десятиліть дедалі більше космічної інфраструктури будуватимуть у космосі, з матеріалів, добутих там.

Єдиний вантаж, що надалі злітатиме із Землі — це ми, люди.

Щоб втілити цей задум у майбутньому потрібні нові технології. 

Які нові методології та прототипи для видобутку ресурсів вже створені?

Запис Космічний апарат NASA друкуватиме для себе запчастини прямо на орбіті (відео), Tokar.ua.

]]>
https://tokar.ua/read/36649/feed 0 36649
Чому Росія ніколи не відчепиться від України https://tokar.ua/read/36580 https://tokar.ua/read/36580#comments Fri, 13 Sep 2019 13:16:04 +0000 https://tokar.ua/?p=36580 Розповідаємо про дезінформаційний фронт, відносини з РФ та формулу Штайнмаєра.

Запис Чому Росія ніколи не відчепиться від України, Tokar.ua.

]]>
У епоху пост-правди та шаленої крихкості будь-якого суспільства пошук істини стає ледь не новим видом спорту. Нікого не здивуєш обсягами інформації, можна здивувати лише її якістю. Чи ви колись запитували себе, чому телевізійний формат (а не сам телевізор) з його ток-шоу, випусками новин та інтерв’ю в Україні досі популярніший за вільне інтернет-телебачення на кшталт Skrypin.ua? Диявол криється у деталях.

Телевізійний формат популярний саме тому, що не змушує людину міркувати та аналізувати. Глядачу пропонуються тематичні новини з потрібними коментарями, зручні нарізки з місця подій та розмаїття політичних експертів, що з розумним виглядом роблять якісь висновки. Залишається просто погодитися з ними! Отже, телевізійний формат не помре, і це перша проблема. Друга полягає у тому, що він — головний рупор російсько-українських відносин.

Ми не будемо вкотре нагадувати вам про інформаційну гігієну, руйнування фейків чи перли нових українських депутатів. Цього в мережі вистачає і без нас.

Ми лишень спробуємо з’ясувати, хто винен у сучасних російсько-українських відносинах.

В загостренні російсько-українських відносин винна Україна

Загалом, теза «російсько-українські відносини» — оксюморон, адже Україна є постколоніальною державою, що протягом кількох століть була де-факто окупована Росією. Окупація мала жорсткий характер, тому покоління наших батьків рідко ідентифікує себе українцями. Наприклад, Скандинавія, Америка чи Мала Азія асоціюють себе з героїчними постатями власної історії — це лицарі, вікінги, ханат тощо. Україна після окупації ідентифікує себе з «дєдамі» Другої світової, що більше схоже на Стокгольмський синдром, коли жертва відчуває прихильність до кривдника.

Отже, оксюморон стосунків із РФ набув нового значення з початком Революції гідності, коли українці зробили те, на що не насмілилася жодна пострадянська країна. Спротив демократичному стрибку України з боку РФ перейшов у російсько-українську війну, яка триває донині.

Україна стала винною в тому, що обрала свободу, за яку потрібно воювати. 

І саме спекуляції темою війни — головний важіль впливу РФ на свідомість українців. А отже, ключова перепона на нашому шляху.

Дезінформаційний фронт

Безумовно, війна — це жах, горе та біль. В українському сценарії війна виявилася неминучим наслідком звільнення від окупації РФ. Зрозумівши, що дійти до Києва війська РФ зможуть лише як «вантаж-200», Росія відкрила другий фронт — інформаційний. Чи, точніше, дезінформаційний.

Його суть полягає зовсім не у тому, аби нав’язати Україні російські культурні наративи. Безумовно, ця робота аж кипить, проте наш культурний продукт потроху витісняє московський з порядку денного. Утім, це не головна задача політики РФ в Україні.

Кількість обстрілів військ ООС за даними ООС та ОБСЄ.

Кількість обстрілів військ ООС за даними ООС та ОБСЄ.

Суть дезінформаційної війни полягає у тому, що Україну намагаються виставити як політично нестабільну країну з хитким економічним становищем (кредити, курс валют, інвестклімат), контроверсійною історією (штучне загострення польсько- та угорсько-українських відносин) та масовою невизначеністю. Інакше кажучи, в очах російських ЗМІ «України не існує». Є солянка територій колишніх колоній, які невміло й небезпечно керують своєю країною.

Але нестабільна репутація України — це лише перший крок. Поступово, систематично і масово це нав’язується щодня: шибайголови-депутати, недовіра до держави, брехливі ЗМІ тощо.

Наступним кроком, який вже тестується на мізках українців, буде патронат РФ як «єдина альтернатива». Простіше кажучи, Україна — країна-безбатченко, яка страждає від хаосу. РФ готова протягнути руку допомоги, як і колись. До того ж, в нас стільки спільної історії (що б це не означало).

Примирення

На початку війни сценарій примирення педалювався агресивніше, але сьогодні капітуляція замаскована під «потеплішання» стосунків із РФ. Мовляв, якісь злочинці розпочали війну, але як же добре, що ми дійшли порозуміння та зупинили її.

Наївність такого ходу думок можна зрозуміти, адже ніхто не хотів би жити у вічному стані ворожнечі з кимось із сусідів. Утім, адепти примирення припускаються ключової помилки — вважають війну з РФ випадковістю і вірять у мирні довготривалі стосунки.

І головна трагедія полягає у тому, що РФ дійсно не заважає ані Донбас, ані Київ, ані Крим. Її не цікавить Львівська область чи Дніпровська облрада. Їй заважає Україна як демократичне суспільство зі власною історією та загартованими культурними сенсами. Адже це несе загрозу самій суті РФ — імперському колоніалізму, де все вирішує цар-батюшка.

Росія боїться України, яка могла б подолати ментальне та економічне рабство.

РФ відчепиться від України лише тоді, коли перестане існувати

А допоки — будь-який «договірняк», «потеплішання» чи прямі угоди можна трактувати як історичну та моральну капітуляцію. Звісно, РФ не марить концтаборами на території України. Вона марить «поверненням» України до кайданів імперії, яка не відповідає викликам XXI століття.

Інфографіка: мова друкованих засобів в Україні

Інфографіка: мова друкованих засобів в Україні

Сьогодні машина пропаганди РФ педалює завуальовану капітуляцію під виглядом формули Штайнмаєра. Її започаткував тодішній очільник МЗС Німеччини, як варіант виконання Мінських угод. Суть формули полягає у виведенні військ РФ з окупованих територій Сходу лише після проведення там виборів. Наглядати за легітимністю виборів будуть члени ОБСЄ, чию заангажованість наочно демонструє інфографіка вище.

Наступним кроком у формулі Штайнмаєра буде закріплення особливого статусу ОРДЛО у Конституції, себто нестабільного регіону зі «власними» судами, силовиками та владою. Враховуючи усі ризики, Західні країни можуть прикрити це неподобство домовленістю з Росією про те, що вона не буде втручатися у справи автономних територій. Але слова «домовленість» та «Росія» в одному реченні навряд чи будуть доречними.

Ми заохочуємо наших читачів самотужки аналізувати ситуацію і робити висновки. 

Наостанок лише нагадаємо про подібну угоду — Будапештський меморандум — коли РФ зобов’язалася поважати кордони і суверенітет України в обмін на наше ядерне роззброєння. Далі буде!

Запис Чому Росія ніколи не відчепиться від України, Tokar.ua.

]]>
https://tokar.ua/read/36580/feed 2 36580
Космонавти влаштовують пожежі на борту МКС. Все для науки https://tokar.ua/read/36562 https://tokar.ua/read/36562#respond Thu, 12 Sep 2019 11:00:42 +0000 https://tokar.ua/?p=36562 Розуміння того, як гравітація або її відсутність впливає на горіння, допоможе нам у колонізації інших планет.

Запис Космонавти влаштовують пожежі на борту МКС. Все для науки, Tokar.ua.

]]>
Астронавти на борту Міжнародної космічної станції (МКС) проводять сотні різноманітних експериментів, але досліди з вогнем найкрасивіші. На перший погляд це може здатися забавкою, та космонавти виконують важливе завдання.

МКС

Астронавтка NASA Крістіна Кох біля стійки для горіння

Основна мета дослідів — зробити використання полум’я ефективнішим. У NASA стверджують, що експеримент має неймовірні наслідки для нашого теоретичного розуміння вогню і того, як сила тяжіння впливає на температуру та ефективність горіння. Розуміння фізики цього явища у космосі має вирішальне значення для безпеки майбутніх космонавтів і для розуміння й контролю полум’я в нас на Землі.

Якщо розгорнете будь-який підручник із горіння — побачите, що майже всі розроблені теорії ігнорують вплив гравітації.

Даніель Дітріх, вчений з Дослідницького центру Глена при NASA

Слабше тяжіння змушує вогонь горіти не так, як ми звикли. На космічній станції полум’я має здебільшого сферичну форму. На Землі гарячі та легші гази в полум’ї піднімаються вгору, а щільніше холодне повітря опускається донизу. Це створює і характерну форму вогню і спричиняє мерехтіння. За умов мікрогравітації такого не буде. Тому горіння там простіше, а вогонь має сферичну форму.

Результати експериментів на борту орбітальної лабораторії МКС допоможуть у підготовці до подальших космічних місій. В майбутньому перебування у невагомості може стати частішим, враховуючи заплановану колонізацію Марса та дослідження Місяця. До того ж на червоній планеті й на нашому супутнику гравітація значно слабша, а палити вогонь все одно доведеться. Тому важливо розуміти, як протікатиме горіння там.

Колись давно вогонь допоміг нашим далеким предкам у колонізації Землі, а тепер він допомагає нам колонізувати інші планети.

Запис Космонавти влаштовують пожежі на борту МКС. Все для науки, Tokar.ua.

]]>
https://tokar.ua/read/36562/feed 0 36562