Географія проживання віддалених працівників (я говорю тільки про своїх знайомих) просто вражає. Це Таїланд, Балі, Севастополь, Євпаторія, Краків, Варшава, Таллін, Рига, Київ, Дніпро, Львів, Ужгород, Донецьк, Софія, Прага й далі на захід. Зі спілкування з ними, я бачу, що у кожного міста є свої недоліки і переваги. І однією з основних переваг фрілансу я вважаю те, що можна працювати там, де подобається.

лучшие города для жизни

Хтось не може жити без гір, комусь подавай море, комусь сноуборд з жовтня по березень, а хтось не розуміє, як можна жити в маленькому місті, коли існує Нью-Йорк. І в той час, як хтось кинув рідні краї та поїхав в далеку столицю або за кордон, інші залишаються на насиджених місцях і, більш того, нікуди виїжджати не хочуть.

Я хотів би дізнатися — що подобається вам особисто в вашому місті? За якими критеріями ви визначаєте, що щасливі саме там або могли б бути щасливі в іншому місці? Більшість розумних журналів оцінюють комфортність міста за такими критеріями.

Своє житло

Своє ближче до тіла. Якщо немає квартири в Києві, Празі ич Барселоні, то проживання на зйомних квартирах в більшості випадків не буде відрізнятися особливим комфортом. Хтось знімає двушку на околиці столиці з двома співмешканцями і більш-менш цим задоволений.

Для мене ж комфорт досить важливий і, якби я їхав в інше місто, то важливим аспектом була б можливість зняти або в перспективі купити житло пристойної якості по осудною ціною.

Злочинність і безробіття

Робота вдома передбачає мінімальну необхідність пересування пересіченою місцевістю. Але іноді вийти за продуктами або за грошима все-таки потрібно. Тут ми і бачимо доглянуті газончики, чисті вулиці і охайних людей або ж чітких пацанів в кепках, лисих мужиків з пітбулями без нашийників та інші атрибути сучасності.

Цифрами зазвичай вважають кількість злочинів на 1000 чоловік. Зазвичай «лідери» в цій категорії — депресивні регіони, де низькі зарплати, високе безробіття і багато промисловості. Часто такої, що не працює.

Як би нам не хотілося, але жити поза соціумом, що нас оточує, ми не зможемо. Але про всяк випадок рекомендую поглянути на статтю «Як не втрачати зв’язок із зовнішнім світом».

Вища освіта, культура, туризм

Гідне навчання (не розглядаємо навчання самостійне) можна отримати тільки в хорошому вузі. Провести п’ятничний вечір приємніше в культурному закладі, а не на лавочці під під’їздом. А якщо нікуди піти, то можна позеленіти від нудьги. Тому важливо хоч раз на рік ходити на концерт, в клуб або в музей. Тільки треба, щоб було куди йти.

Завжди щиро заздрив людям, які живуть там, де інші відпочивають. Чи не беремо до уваги Крим, де все життя відбувається з березня по вересень, а в решту часу можна зняти 2-к квартиру за $80 в місяць, але нікому не потрібно (так, статтю написано ще до окупації).

Візьмемо краще Львів. Хто вже перестав боятися «бандерівців» і вирішив сам скласти думку про західну Україну, буде приємно здивований цим тихим і красивим містом. Більш того, дві години поїздом і ви вже посеред гір, на відмінному гірськолижному курорті. Найчистіше повітря, джерельна вода, добрі та привітні люди.

Вартість житла

У Чопі можна працюючи рік фрілансером купити 2-к квартиру недалеко від центру. У Києві — не можна. І рано чи пізно в стольному граді ви постанете перед питанням: знімати далі або купувати житло в іншому місті. Кожен вирішує це питання по-своєму.

Екологія

Кому як, а мені екологія дуже важлива. І якщо я не можу викупатися в Дніпрі (а я не можу, бо страшно), то іноді хочеться жити в місті, де можна купатися, пити місцеву воду і дихати чистим повітрям. Плюс викиди виробництв, кількість машин, наявність небезпечних виробництв поруч та інше.

Родичі і друзі

Тут без коментарів — вдома, як відомо, і стіни допомагають.

А які у вас критерії хорошого місця проживання? Що для вас важливіше за все?

↑ Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти
Дедушка

ва, как оно там? Знакомый жил с полгода на Бали, отзывы были прекрасные. Разве что после Москвы жарковато. Расскажите плюсы/минусы/подводные камни?

ва

я живу на Бали и работаю удаленно, уезжать не хочу. В гоа так же жил одно время, но на бали мне комфортней

Дедушка

Да, без проблем :). Пиши, будем ждать.