В наші часи софт стає все важчим і гарнішим, тож можна влаштовувати конкурс на тему «знайди 10 відмінностей між Firefox та Chrome». Сьогодні простий в роботі, надійний і швидкий софт знайти дедалі важче.

З того часу, як я почав користуватися ftp, основною програмою у мене був Total Commander (або простіше TC) — і як файловий менеджер, і як ftp-клієнт. І якщо як файлового менеджера «тоталу» складно знайти гідну заміну, то робота з ftp в ньому продумана м’яко кажучи погано.

Подумайте самі: тимчасовий файл закачується на сервер тільки після закриття його в редакторі. Тобто, наприклад, редагуючи CSS-файл по ftp, треба щоразу закривати його й тільки після цього дивитися на зміни. І щоб продовжити правку, потрібно заново відкривати файл.

Також сесія ftp в Total Commander закінчується через якийсь час неактивності. Який, я не знаю, але пакетів для підтримки з’єднання Commander не надсилає, а тому доводиться знову з’єднуватися, якщо з’єднання втрачено.

З плюсів «командира» варто згадати, що всі налаштування зберігаються в зашифрованому ini-файлі, який можна переносити з одного компа на інший і таким чином копіювати налаштування. Тепер хочу представити вам програму, яка завоювала моє серце — це неперевершений WinSCP.

Що відразу кидається в очі, невелика вага — менше 3Мб. З такою вагою великої функціональності чекати не варто, але в роботі програма радує багатьох.

Інтерфейс

Це класичний двохвіконний інтерфейс, знайомий нам ще з Total Commander і йому подібних. При відкритті програма пропонує вибрати сервер для з’єднання, в режимі офлайн вона працювати відмовляється.

Можна також вибрати Explorer-інтерфейс, тоді вікно буде розділено на два: зліва дерево каталогів, а праворуч список файлів і папок обраного каталогу.

Можна створювати одразу кілька сесій. Натиснувши, Ctrl + N ми побачимо нове вікно з вибором сервера для підключення. Після вибору й підключення, нова сесія з’явиться в випадному меню у верхньому меню програми. Тепер перемикатися між сесіями можна просто вибираючи одну потрібну зі списку.

Нижнє меню дублює стандартні кнопки розширеного редагування: від F2 до F10. Для редагування текстових файлів можна вказати будь-який зовнішній редактор або переглядач. Блокнот, HTMLPad або Dreamweaver — що завгодно.

Переваги

Теперь про те, що ж вигідно відрізняє цей клієнт від TC. В першу чергу це підтримка сесії в активному стані. Кожні 50 секунд програма відсилає пакет, щоб сервер не закривав сесію, тримаючи її активною. Цю перевагу оцінять ті, кому доводиться працювати з багатьма з’єднаннями, тепер не потрібно буде щоразу підключатися заново.

Теперь про редагування файлів. При відкритті файлу WinSCP створює його копію в тимчасовому каталозі, після чого відкриває її в вибраному зовнішньому редакторі. При зміні тимчасового файлу клієнт відразу закачує її на сервер. Так що як тільки ви поміняєте «Lorem ipsum» на «Ласкаво просимо на наш сайт» і збережете зміни, після відновлення вікна в браузері зміни вже буде видно.

Аналогічно добре продумана робота з декількома відкритими файлами, нехай навіть з різних ftp-акаунтів: при їх зміні нові версії також моментально закачуються на сервер.

Крім іншого, програма розробляється з відкритим вихідним кодом, а значить, абсолютно безкоштовна. WinSCP можна скачати як у вигляді інсталятора, так і її переносний (portable) варіант.

Де скачати WinSCP?

Завантажити WinSCP можна з офіційного сайту програми, там же можна добровільно пожертвувати розробникам грошей за їх працю. Ну а що, однозначно вона того варта.

В результаті маємо програму, яка вміє добре працювати з ftp, залишаючи функції файлового менеджера іншим програмам. Сподіваюся, тепер вибрати фтп-редактор вам буде трохи легше. До речі, яким ftp-менеджером користуєтеся ви?

Пост вийшов сьогодні немаленьким. Спасибі, що дочитали до цього місця. А тим, хто не дочитав, передайте, що тут теж було цікаво :).

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти

DЬIM

Надо же! Нашли замену Total Commander)))
Редактировать файлы сразу по FTP, жесть! Это либо не дорожить своим ресурсом, либо быть полностью уверенным в своих действиях.

Дедушка

Не вижу проблемы быть уверенным в своих действиях.

Артем

Да, да. Слышал. Но вряд ли в ближайшее время руки дойдут до него :)

Дедушка

Артем, а ты не кодишь на Python? Говорят, он очень компактный и строгий.

Артем

Дак HTMLPad тоже вроде имеет свой встроенный FTP, т.е. для него отдельный FTP клиент вовсе необязателен в случае если нужно на сервер изменения вносить прямиком.

Собственно HTMLPad похож на phpED судя повсему, но без явной поддержки поддержки PHP. Тот же PHPEd имеет автозаполнение не только для HTML/CSS, но и для PHP, причем функции показываются на основе текущих настроек сервера (т.е. если библиотека GD не установлена, то и функции из нее не будут показывать в списке). Ну а дебагер – это вообще отдельный разговор, не представляю как я кодил без него. Мне раньше постоянно не хватало возможности пошагового выполнения скрипта (какая всегда была при программировании Windows/DOS приложений).

Дедушка

Мне очень нравится HTMLPad как редактор для php/html/css. Хочу более плотно заняться php и видимо придётся его менять.

Артем

Ну PHPEd – это проф. инструмент для программистов больше, конкретнопод PHP заточен (даже собственный дебагер присутствует), но и до кучи там и подсветка любого другого кода (настраиваемая), поддержка CSS, HTML, всякие Tidy инструменты, форматтеры кода и пр. Правда и стоит это все недешево. Если что он здесь: http://www.nusphere.com/download.php.ide.htm

WinMerge да, для сравнения кучи файлов самое то. Он там может прямо в автоматическом режиме изменения вносить, а где сомневается – уже спрашивает.

Дедушка

Привет, Артём. Про phpED не слышал, надо попробовать. Мне предстоит скоро обновление Shop-Script с кучей внесённых в движок правок. И чтобы они не похерились, придётся качать голый дистрибутив и заливать обновленные файлы по одному после обновления.

Мне насоветовали WinMerge для таких целей, чтобы сравнить изменения в файлах.

Артем

Я использую три:
1) FileZilla: он умеет многопоточно заливать и сливать файлы. Удобно когда надо целый сайт из нескольких 1000 файлов слить себе на компьютер.
2) Directory Opus (это еще и отличная замена Total Commander): умеет крутую штуку, вывести все файлы из директории и поддиректорий одним списком (Flat режим просмотра), отсортировать их по дате и залить на сервер с учетом структуры папок (это особенно удобно когда вносится много изменений на локальном сервере, а потом просто по дате измененные файлы заливаются на сервер)
3) Ну а для редактирования я использую свой любимый PHP-редактор phpED, который имеет собственный FTP клиент, и именно его удобнее всего использовать для правки удаленных файлов. Грубо говоря там указывается FTP, а дальше выводится дерево папок и файлов. Двойной щелчок – файл открывается, Ctrl+S сразу сохраняется на сервере. Не нужно двух программ и переключения между окнами. Из бесплатных редакторов PsPad умеет так делать.

Дедушка

Жаль, у FZ симпатичный интерфейс. Многопоточность однозначно её плюс.

Vladimir

Редактор закрывать не надо, FZ отлавливает модификацию файла. Но кликать Да придётся.

Vladimir

Чего нет, того нет… Он предупреждает пользователя, что файл изменился и спрашивает, нужно ли заливать его обратно. А автоматом не заливает.

Дедушка

А как там с редактированием… Если сохранить файл в редакторе, клиент сразу закачивает их или надо закрывать редактор?

Vladimir

Кстати, каким ftp-менеджером пользуетесь вы?

FileZilla. Для меня его преимущество в том, что есть клиент и под Линь, и под Вынь. Домашний комп работает под Линуксом, на нетбуке стоит Винда. А так как формат файлов настроек одинаков, проблем с синхронизацией аккаунтов не возникает.