2012 року з’явився невеличкий сайт, де програмісти могли анонімно шукати роботу. Згодом він став одним з найбільших рекрутингових агентств України. В Джинні досі немає офісу і працюють всього двоє людей. В чому ж секрет успіху? Найбільш неочевидна і важлива інновація Джинні — це бізнес-модель, вони беруть гроші за фактом найму, як агентство, але при цьому агентством не є. Давайте розберемось.

Як це працює

Djinni було створено для IT-спеціалістів, які думають над зміною роботи, але не хочуть, щоб поточний роботодавець дізнався про це раніше, ніж треба. Тому цей пошук і називається «анонімним»: в анкетах HR побачить тільки стек технологій і опис спеціаліста, без фото, імені і контактів. Всі ці дані кодер може показати тому HR, з яким спілкується, або ж залишатись анонімним.

Натомість роботодавець має іншу перевагу — оплату за результат. Тобто оплачується тільки працівник, який почав працювати в компанії.

При публікації резюме здобувач вказує бажаний оклад, обирає напрямок для розвитку, описує досвід, рівень знань та умови роботи, контакти лишаються прихованими. Рекрутери описують вакансію і відправляють пропозиції кандидатам. Здобувач розглядає пропозиції і відповідає тим, роботодавцям, які йому цікаві. Для рекрутерів є правила: не розсилати спам і не передавати контакти компанії в повідомленнях. Для нових користувачів навіть є невелика підбірка порад.

Кандидат вказує, який має досвід:

…і побажання до роботи.

Для кандидатів сервіс є безкоштовним, а роботодавець сплачує комісію 20% від окладу майбутнього працівника. Компанія, яка наймає працівника, звільняється від комісійних, якщо кандидат пропрацював одного місяця або його оклад не перевищує 700$. Чудова мотивація для найму молодих спеціалістів: після запуску в серпні 2016-го за півроку було найнято 150 джуніорів.

Як виявилось, не всі готові платити. Засновник Максим Іщенко розказав, що роботодавці вигадували різні історії, щоб не платити, або просто кидали трубку. Український бізнес.

Спочатку Djinni.co був лише частиною сайту dou.ua, згодом ставши самостійним, додавши до свого арсеналу декілька цікавих функцій — рейтинг роботодавця, розділ вакансій, стоп-лист. Якщо слова з цього списку зустрічаються у роботодавця в профілі, він вас не побачить.

Але є одне «але» — на сайті зареєстровано більше сотні ейчарів з «Luxoft» і якщо додати це слово в список блокування, сайт видасть помилку. Цей баг скоро виправлять, а поки його можна вважати фічею.

На початку 2017 року щомісяця Джинні «закриває» більше 100 вакансій. Над сайтом працюють засновник Максим Іщенко, інший Максим відповідає на запитання в сапорті.

Факти

Що потрібно знати про Djinni.co:

 1. користувачі порталу відправили вже більше мільйона повідомлень;
 2. в базі вже є близько 100 тисяч профілів;
 3. 12% користувачів сервісу знаходяться онлайн;
 4. окрім України, США та ЄС серед роботодавців є компанії з різних країн: Канади, Сингапуру, ОАЕ і Бразилії;
 5. на 60 акаунтів досвідчених кандидатів приходиться 40 джуніорів;
 6. сервісом щомісячно користуються більше 2000 рекрутерів, половина з них таки відправляє запрошення на роботу;
 7. при реєстрації рекрутер вказує оклад спеціаліста, тож розробники з іншими очікуваннями до результатів пошуку не потраплять;
 8. більшість іноземних компаній шукають кандидатів на дистанційну роботу, релокейт — дуже рідко;
 9. одному з кандидатів вдалося вже 4 рази знайти нового роботодавця за чотири роки (герою, якщо ти читаєш це — відгукнись!);
 10. контакти роботодавцям відкривають приблизно 40% кандидатів;
 11. на 100 наймів більшість шукає офісних працівників, 12-15 віддалених і 1-2 для переїзду в іншу країну/місто;
 12. у Джинні досі немає програміста, всю технічну роботу виконує засновник;і
 13. інтерфейс рекрутера (насамперед для Європи і США) дубльовано англійською мовою.
 14. сайт намагались популяризувати на ринку Росії, але безуспішнно — він так і лишився в основному українським.
 15. в листопаді 2016 було запущено розділ вакансій, за місяць там з’явилась 1.000 пропозицій і 4 тис. відгуків.

Більшість сайтів для пошуку роботи орієнтовані на рекрутерів, які вибирають працівників. Djinni.co пам’ятає про всіх, тож тут рекрутер і працівник на одному рівні. Це нестандартний продукт українського виробництва, який заслужено має свою аудиторію.

PS: Максе, коли буде україномовна версія?

Коменти

Ghost

DjinnO ?

Назар Токар

Веж ні, дякуємо

Max from Djinni

Назар, привет. С украинским языком сорян, виноват. Даже ДОУ первая версия была на украинском. Как только возьмем программиста, сразу займемся, обещаю. :)

Назар Токар

Дякую, чекаємо :)