Хочете підвищити свій заробіток? Маєте бажання залишити свою професію та спробувати свої сили в IT-сфері, але є багато «але»? У вас недостатньо часу, ви боїтеся піти зі старої роботі або у вас немає технічної освіти, але все одно ви маєте намір стати IT- спеціалістом?

Тоді досить відкладати цю справу в довгий ящик. В цій статті ви дізнаєтесь, де отримати знання для кар’єри в IT, які є переваги й недоліки різних способів навчання та яку роль грає наставництво в сфері інформаційних технологій.

І взагалі, пам’ятайте, що розум — це круто.

Де отримати знання?

Насправді шляхів до айтішних знань всього три:

 1. Самоосвіта,
 2. IT-курси,
 3. Менторство.

Однак, самоосвіта хоч і є окремим напрямом отримання знань, вона завжди йде паралельно з іншими шляхами. Тому людина, яка планує пов’язати свою професійну діяльність зі сферою інформаційних технологій, має бути готова до постійної самоосвіти та всім її підводним каменям. Це й труднощі із самоорганізацією; відсутність більш досвідченої людини поруч; складнощі з пошуком потрібної інформації серед Інтернет-джерел, яких наразі безліч.

Відвідування IT-курсів має багато переваг. Це досвідчений викладацький состав, добре вивірена програма та наявність домашніх завдань. Проте навчання в IT-школах потребує певного вільного часу, який треба виділяти згідно жорсткого графіку курсів; також треба узгоджувати особистий та робочий розклад із програмою навчання. Крім того, важливе й територіальне розташування школи, й вартість навчання. Багатьох студентів хвилює доцільність проходження курсів й, відповідно, витрати коштів.

Альтернативою IT-школам є менторство, але більшість помилково вважає ці напрямки навчання тотожними. Насправді це не так. Серед обов’язків ментора – допомога у пошуку власного шляху, помилок та методів їх виправлення, відповідей на виникаючі питання та багато чого іншого. Взагалі, ментора слід вважати наставником, а не викладачем.

Якщо вірити Вікі, то завдання ментора — допомагати тоді, коли просите про допомогу

Пошук ментора – справа не проста як для початківців, так і IT-спеціалістів з досвідом. Де шукати наставника – незрозуміло. Крім того, кожна технічна мова має свої особливості, тому треба шукати відповідного ментора (бо спеціаліст в одній сфері необов’язково буде на стільки ж досвідченим в іншій). Багато хто намагається знайти таку людину серед друзів та знайомих, а також на тематичних форумах. Гарний приклад — топік на DOU, де ментора шукають більш ніж 2000 девелоперів.

Цікаво, що ментори мають ті самі складнощі. Багато хто хоче ділитися своїми знаннями й досвідом, проте не знає, де знайти людину, яка потребує менторської підтримки. Витрачати свої гроші та час на пошуки учнів мають бажання не всі наставники.

Виходить, що пропозиція є, попит також є, але ринок неврегульований. Як так? На щастя, цю проблему вирішено.

Знайомтесь: 21 січня 2017 року відбувся реліз нової IT-платформи Tich.io, що допомагає знайти як персонального ментора, так і записатися на навчання в групі у зручний час. Не пропустіть цю IT-подію!

Коротко про платформу

Хто може користуватися платформою? Кожен, хто працює чи хоче працювати в сфері інформаційних технологій. Tich.io буде корисна IT-спеціалістам будь-якого рівня: початківцям, більш досвідченим програмістам та профі. Платформа актуальна як для співробітників IT-компаній, так і для фрілансерів.

Навчання проводитиметься індивідуально та у групах; онлайн та офлайн за бажанням ментора (тобто організатора курсів). Зручно, що освіта доступна в будь-якій точці України.

Серед напрямів навчання – більш ніж сто мов програмування. Наставників студенти обиратимуть самостійно, без будь-яких призначень зі сторони платформи. Також для вибору доступні:

 • Форма освіти (онлайн/офлайн, індивідуальне/групове).
 • Вартість навчання.
 • Час проведення занять.

Стати ментором може кожен спеціаліст, котрий має досвід і бажання передати свої знання. Студенти мають можливість оцінити ментора та залишити відгук на у його профілю. Якщо перший урок не сподобався студентові, то він отримує 100% мані бек вартості курсів. Проте якщо курс складається з одного уроку, то мані бек неможливий.

Для студентів

 • Освіта в будь-якій точці світу
 • Понад 100 технологій
 • Особисте спілкування з ментором
 • Можливість вибору ментора
 • Безпека платежів

Для менторів

 • Більше 1.000 студентів потребують ментора
 • Можливість вибору студентів
 • Будь-який зручний графік
 • Відповідь пiдтримки протягом 24 годин
 • Можливість публікації в блозі

Найкращі студенти отримують рекомендації для HR-відділів при працевлаштуванні. Тобто, мотивацією для учнів є не тільки саморозвиток, а й перспектива бути відрекомендованим роботодавцю.

Якщо ви маєте намір досягти поставлених цілей, самовдосконалюватися в професійному плані та зробити саморозвиток максимально ефективним, то вам знадобиться наставник.

Реєструйтеся на платформі Tich.io і підписуйтесь на групу в фейсбуці знайдіть СВОГО ментора, навчайтеся та опановуйте IT-професію без затримок!

Коменти

Олена

Упс… сьогодні видача ось така :https://tich.io/ – Перекласти цю сторінку
Опис цього результату недоступний через файл robots.txt на цьому сайті

Назар Токар

На даний момент вже виправили.

Виталий

Не плохая идея. Я даже как бы был не против зарегистрироваться, но зачем обязательными полями указывать фамилию и телефон? Тем более для новоиспеченного продукта как-то стремно вываливать всю свою информацию, мало ли где она появится и еще и проиндексируется.
Если разработчики со мной согласятся и уберут обязательными эти поля (по кр мере пока проект в песочнице), зарегистрируюсь с удовольствием! Отпишитесь мне в личку или на своей странице на ФБ (я подпишусь сейчас) когда исправите!
Спасибо!

Назар Токар

З точки зору учня я б хотів знати, як звуть мого ментора :). Але з точки зору тренера було б краще зберігати приватність. Цікаво, що скажуть розробники.

Платон (tich.io)

Добрый день, Виталий :)
Большое спасибо за вопрос. Фамилия и номер телефона необходимы для передачи ментору оплаты за курсы. Это обязательное условие сервиса LiqPay.

Что касается личной информации: ваши имя и фамилия используются как бренд, чтобы потенциальные студенты смогли узнать о вас и ваших курсах. :)
А контакты (email и телефон) держатся в строгой конфиденциальности!
C Уважением, tich.io

Anton

И фильтрация по умолчанию от дешевых курсов к дорогим не работает … короче, сырой проект :)

Anton

А ты сам пользовался каким-то направлением в этой платформе? Обучением или наставничал? На мой взгляд платформе не хватает пользователей, не набралась критическая масса. Я вот например владелец интернет-магазина, собираюсь продать и начать что-то новое. Как раз через неделю дипломирование по специальности проджект менеджмент, но в ВУЗе, то есть в его классической форме, не айти. Подумываю возможно уйти в сферу айти-стартапов, рассмотрел бы вариант наставничества, но в реальности ни одного курса у них нет, только раздел. Представь теперь, что ты зашёл в интернет-магазин, ну допустим не в самый популярный раздел, допустим какие-нибудь модемы, а товаров там нет. Первая реакция – закрыть окно и уйти, этот сайт не решает твою задачу … и потому и регистрироваться не за чем. Ну как-то так … Прежде чем блоги начнут трубить о них, стоит найти хотя бы 1 специалиста в каждой отрасли, которую они предлагают, иначе этот процесс хаотического притока посетителей будет бесконечным, вернее до конца работы стартапа … короче, кого я учю :) По сути – ни линкедин, ни фейсбук, ни тем более ВК не были первыми социальными сетями, но они набрали достаточно огромную популярность, чтобы о них говорили, как о таковых …

Платон (tich.io)

Anton, спасибо большое за отзыв ?
Действительно, мы пока на самом старте и есть менторы всего в нескольких направлениях. Поэтому запускаемся, чтобы проверить на “прочность” и найти не только студентов, но и менторов.

Ведь ментором может стать каждый, рассказав про платформу, мы надеемся найти тех, кто хочет стать ментором, но не знает с чего начать.
К слову, скоро обещался появиться ментор по Project Managment, так что у вас будет возможность найти себе наставника ?

С Уважением, tich.io

Anton

Дело в том, что Вам вообще не стоит отображать отделы, в которых у Вас нет предложений. В этом нет смысла – вместо того, чтобы получать клиентов, Вы их теряете. Либо хотя бы выводить сообщение типа “проводим проверку ментора, ближайший курс стартует хх.уу.ееее, оставьте контакты, чтобы бы первым!”
На мой взгляд сидеть и ждать пока о Вашем портале узнают нужные менторы/тренеры бессмысленно. Нужно активно искать нужных людей, общаться, убеждать, предлагать, мотивировать. Иначе, Вам ждать придётся очень долго и если у Вас есть инвесторы, то они будут мягко говоря удивлены темпами развития. По крайней мере я бы был разочарован, если Вы стартовали почти год назад. Ну и один ментор это тоже не есть хорошо – люди любят ассортимент. Ввиду своих сознательных и подсознательных предпочтений, кому-то может не понравиться, что ментор только девушка/мужчина или без фото или в какой-то расслабленной позе в кафе, а не в костюме за дубовым столом.
Плюс много тестовых аккаунтов тренров типа asd и уже как бы реальные тренеры не имеющие ни описания ни отзывов … доверия опять же не вызывает. Про юзабилити тоже не говорю, сыро.
Идея хорошая, а вот всё что относиться к слову “маркетинг” пока очень слабо.
И предполагаю, что это всё вырастет в обучающий портал, типа курсера и прочих, правда с немного более широкими возможностями обучения в мелких группах. Но для этого ещё нужно функционал дореализовывать.

Назар Токар

> Знайомтесь: 21 січня 2017 року відбувся реліз нової IT-платформи Tich.io
Тільки три дні як запустились, платформа нова. Але коментарі мають сенс. Сподіваюсь, розробники візьмуть їх до відома і скоро побачимо щось нове.

tich.io

Антон,
Спасибо за совет, приняли к сведению. Как раз сейчас активно этим и занимаемся – развиваем функционал и привлекаем людей. Отдельная благодарность за идею сообщения в пустых разделах.

Дело в том, что у нас нет инвесторов, а весь проект на добровольных началах, а шутка про 322 дня – это совсем не шутка, единственно, что лучге сказать 322 ночи, а не дня :)

И в переди ещё много чего предстоит реализовать, хочется сделать это максимально правильно и с учетом пожеланий потенциальных пользователей (ваших и других).

Очень ценим ваше предложение и будем рады услышать другие пожелания.
С Уважением, команда tich.io