П’ята ранку, південне сонце поволі сходить над барселонським аеропортом Ель-Прат. Сем Кукні чекає на свій рейс з Барселони до Лондона. Після нескладних розрахунків офісний працівник британської столиці зрозумів, що знімати житло в Барселоні і оплачувати квитки на перельоти в офіс для нього дешевше і зручніше, аніж жити в Лондоні і добиратись щодня на роботу через затори і метро.

Кілька років тому 30-річний англієць Сем почав вести подвійне життя одразу у Лондоні та Барселоні. Ще 2013 року він вирахував, що винаймати хоча б однокімнатну квартиру та оплачувати квитки у столиці Британії дорожче, ніж орендувати просторі апартаменти та щодня літати в Англію з Іспанії.

Розрахунки чоловік виклав у своєму блозі як жарт, а коли за кілька років йому довелося шукати нове житло, ця ідея уже не видавалася йому божевільною.

— Лондон дорожчає. Орендна плата за пару років зросла вже на 20 відсотків. Тож я склав план, за яким зміг би жити у Барселоні та приїздити у Лондонський офіс кілька разів на місяць і це дозволило б економити гроші. Я змінив квартиру на околиці Лондону, що ділив з іншими людьми, на житло із двома спальнями у центрі Барселони, — розказує Сем.

План Сема почав діяти і він дійсно знайшов квартиру, що обійшлася йому у 680 євро в центрі іспанського міста. За невелику квартиру із однією спальнею на околиці Лондону йому довелося б викласти 2000 євро.

У розрахунках він припускав, що літати доведеться часто. Проте, вартість лоукостів, а це близько 34 євро за переліт, все одно дозволяла йому бути в плюсі.

— Попри те, що писали деякі газети: ні, я не літав щодня до Лондону. Я проводив свій час між двома містами, але в основному був у Барселоні. Тут я і працював з дому чи коворкінгу.

Коли Кукні все ж потрібно було з’явитись у лондонському офісі о 9:30 ранку, він прокидався опів на п’яту, щоб о 5:30 вже бути в аеропорту. Запланований на сьому ранку літак Сема, зважаючи на різницю в часі, прибував до Лондона о 8:00. До зазначеної години він був у офісі із міцною кавою та сандвічем з беконом.

Сем зазвичай лишався переночувати і не повертався того ж дня до Барселони. Але за необхідності вечірній «рейс додому» вже о 23:00 прибував до столиці Каталонії.

Коли два роки потому у чоловіка запитали про недоліки життя у двох країнах, Сем не міг вказати жодного. В Іспанії йому подобаються відкриті добрі люди, недорога свіжі продукти, розвинена інфраструктура, безпека міста та м’який клімат.

Сем став популярним завдяки своїй ідеї: про нього написали Huffington Post, Buzzfeed, The Guardian та інші відомі видання.

За той час, поки Сем Кукні втілював у життя свій експеримент, у Барселону приїздили усе нові іноземці. Вони обирають це місто, щоб жити та продовжують працювати в інших країнах. Так, швейцарський архітектор Гус Вюстеманн із понеділка по четвер працює у Цюріху, а решту тижня живе в столиці Каталонії. Ось як він це пояснює:

— Робота дуже важлива, проте є ще й особисте життя, а Барселона пропонує найкращу якість життя у світі.

Тож, сьогодні Барселона для життя — це тенденція. І, як бачимо, небезпідставно. Люди готові жити у місті протягом десятиріч, не зважаючи на роботу деінде.

Коменти

Anton

Ты сейчас от туда пишешь? :)

Назар Токар

Вже ні :). Зараз як доведеться.