Компанія Uber оптимістично налаштована щодо нового проекту: через три роки вона плануює презентувати літаючі транспортні засоби, що забезпечуватимуть пасажирські перельоти. Першими містами, у яких компанія тестуватиме повітряне таксі, будуть техаський Даллас та Дубай.

Джеф Голден, директор із виробництва Uber, стверджує, що технологія сприятиме «зменшенню заторів та забруднення від транспортних засобів, поверне людям час, звільнить площу під парковками та забезпечить швидкість доступу у будь-які куточки міста».

«Натисни клавішу та отримай високошвидкісний політ у місті та поза ним» — саме таким має стати результат роботи компанії.

Для створення автівок майбутнього Uber підписав угоди із п’ятьма фірмами, які займаються випуском електричних апаратів вертикального зльоту та посадки. Серед них розробники електролітаків та гелікоптерів Aurora Flight Sciences, Pipistrel, Bell Helicopter, Embraer та виробник маленьких літаків Mooney.

Також Uber заключив договір про співпрацю із агентствами нерухомості у Техасі та Арабських Еміратах, щоб розпочати процес пошуку площі для майбутніх аеростоянок. На початку компанія сподівається відкрити 83 аеростоянки із 1000 транспортних засобів. Роботу літаючих таксі забезпечуватимуть 12 електрозаправок, що мусить вистачити на три-чотири міста.

Повітряні таксі, які зможуть пролетіти 150 км лише за 40 хвилин, повинні будуть пройти ряд перевірок. Перш за все, чи відповідають нові транспортні засоби нормам безпеки та чи впишуться вони у складну систему управління повітряним рухом.

Скептики вважають, що досягнути цієї амбітної мети до 2020 року — неможливо, адже у минулому такі проекти завершувались невдачами. Навіть компанії Terrafugia, яка врешті отримала дозвіл американського Федерального управління громадської авіації, не вдалося видати кінцевий продукт.

Натомість, Річард Пет Андерсон, директор дослідницького центру польотів Авіаційного університету Ембрі-Ріддл вважає запуск повітряного таксі можливим.

— Я думаю, до 2020 року цілком реально створити такий транспортний засіб, проте не як альтернативу літака, а як альтернативу автомобіля. Ймовірно, його не вдасться зробити чисто електричним повітряним апаратом, але гібридна установка, де б він був обладнаний паливною турбіною для збереження енергії, — можливий варіант.

Як би не було, та перспектива піднятися в небо із постійних заторів мегаполісів примушує мислити позитивно та сподіватися на успіх проекту Uber.

Коменти