Вчені з National Geographic вважають, що саме Китай стане світовим флагманом у сфері розробок і обсягів виробництва відновлюваної енергії. Для цього в КНР є три передумови.

Перша — жахливий стан повітря. Нікого вже не дивують фотографії з Пекіна, на яких його мешканці ходять в респіраторах.

Дехто жартує, що дихати в китайській столиці — все одно, що викурювати сорок сигарет щодня. (А, це багато, повірте).

На тлі цього два роки тому в мережі з’явилася інформація про те, що Китай купує балони з чистим канадським повітрям.

Ще один пазл в загальній картинці — це статистика, наведена фахівцями NG. Згідно з їхніми даними, щорічно від різних захворювань, які виникають через забруднене повітря, вмирає близько 1,1 млн китайців.

Тому Китай переводить свою економіку на поновлювані джерела енергії. Тільки 2016 року Піднебесна збільшила свої потужності сонячної енергії на 35 гігават.

За даними Greenpeace, ​​кожну годину в КНР створюють одну вітряну турбіну і встановлюють таку кількість сонячних батарей, що ними можна вкрити футбольне поле.

Стратегічна мета Китаю — до 2030 року 20% енергії, виробленої в країні, отримувати від поновлюваних джерел. Для досягнення подібного результату планують витратити 360 млрд $.

Друга причина також пов’язана з екологією. 2014 року голова КНР Сі Цзіньпін і тодішній президент США Барак Обама заявили про спільний намір обмежити обсяг шкідливих викидів в атмосферу. Три роки тому на Китай і США припадало близько 40% світового обсягу таких викидів.

Мабуть, для Піднебесної подібні домовленості не були порожнім звуком — споживання вугілля в КНР падає третій рік поспіль. Експерти припускають, що подібна тенденція залишиться навіть після того, як Дональд Трамп відмовився від ідеї Обами щодо збереження клімату.

Так ми плавно підійшли до третьої причини — амбіцій. Китай хоче зайняти перше місце в переліку країн, які виробляють енергію від відновлюваних джерел, тому що мова йде про тисячі нових робочих місць.

«Так, мова йде про домінування. Китай бачить зелену енергію як можливість, завдяки якій він зможе стати «виробничим монстром», як це є в сфері одягу та іграшок», — каже Антунг Ліу, спеціаліст Індіанського університету в Блумінгтоні.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Максим

О.о
Опять Китайское УГ будет процветать!? У них же руки, как у макрософака!!!

Назар Токар

Вони роблять те, за що їм платять :). Всі айфони виготовляють в Китаї, як підробки, так і оригінали — дивлячись, що потрібно. Тепер партія сказала, що потрібно зробити сонячні батареї, і китайці взялись до роботи.