Компанія Google заявляє, що віднині поштовий сервіс Gmail може виявляти спам і фішинг-повідомлення з точністю до 99,9%.

Це означає, що одне з 1000 спам-повідомлень адресат все ж отримає, тому африканський міністрвсе-таки матиме непогані шанси, щоб повідомити вам про те, що ви виграли 500.000$ в онлайн-лотерею. Проте, заявлена ефективність вражає.

Штучному інтелекту Google було на вчому повчитись, враховуючи, що 50-70 відсотків повідомлень, які отримує Gmail є спамом.

Окрім того, поштовий сервіс буде перевіряти всі посилання навіть у тих повідомленнях, що пройдуть спам-фільтр.

Щоб підвищити ефективність боротьби з фішингом, Google також створив систему, яка затримує деякі повідомлення на додатковий час Gmail, щоб виконати детальніший аналіз фішингу. Оскільки фішинг легше виявити, якщо перевіряти листи великими партіями, Google буде «ставити на паузу» доставку деяких підозрілих повідомлень і аналізувати їх, оновлюючи алгоритми в реальному часу. Це ніяк не повинно вплинути на роботу користувачів, система застосовуватися лише до 0,05% повідомлень.

Окрім того, Google додає в Gmail нову функцію з захисту даних. Тепер, якщо ви відповідаєте на лист від малознайомої особи, з ким ви не регулярно спілкуватися, Google покаже попередження і запитає, чи дійсно ви мали намір надіслати цей лист.

Для компаній Google вже пропонує складний набір фільтрів, які намагаються запобігти такого роду ненавмисним втратам конфіденційних даних.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти