Щороку 7 млн чоловік помирає (а це кожен восьмий із загальної кількості померлих у світі) через шкідливі викиди в атмосферу. Така статистика вражає, чи не так?

Вчені з різних куточків нашої планети намагаються знайти універсальне вирішення цієї проблеми. Одне з них запропонували німці з Green City Solutions. На суд громадськості вони винесли еко-панель з моху під назвою CityTree, яка здатна замінити 275 дерев.

У багатьох містах, особливо промислових, повітря таке, що хоч респіратор одягай. Це підтверджують цифри від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Наприклад, понад 80% жителів міських районів дихають повітрям, рівень забруднення якого перевищує норми ВООЗ.

З іншого боку, експерти пророкують, що до 2050 року близько 70% населення планети буде урбанізовано, тобто переїде жити до міст. Тому очищення повітря є нагальним завданням.

Один з усталених способів — це посадити дерево, оскільки на його листках осідає пил. Також завдяки йому знижується концентрація шкідливих вихлопів і газів. Але не усюди такий варіант можливий.

Ось чому CityTree є оптимальним рішенням, переконані в Green City Solutions. Висота цієї мобільної установки складає 4 м, довжина — 3 м, глибина — 2,19 м. Є дисплей для інформації або реклами, а також датчики з підтримкою Wi-Fi, які вимірюють якість повітря. Існує дві версії — з лавкою і без.

Citytree у Берліні

Такі установки вже стоять в Осло, Парижі, Брюсселі та Гонконгу. Всього приблизно 20 штук. Вартість однієї установки складає близько 25 тис. $.

Чому саме мох? Як кажуть розробники, він краще за всі інші рослини вбирає шкідливі речовини. При цьому позитивний ефект від CityTree такий, ніби працює не одна еко-панель, а 275 дерев!

Установка є автономною і не вимагає особливого обслуговування: сонячні батареї забезпечують електроенергію, а дощова вода збирається в резервуар, яка потім закачується в грунт.

Для моніторингу стану моху CityTree також має датчики. Вони вимірюють вологість грунту, температуру й якість води.

Еко-панель поглинає близько 250 грамів твердих частинок у день.

«Для монтажу ми вибираємо місця, де найвищий рівень забруднення, а потік повітря обмежений. Зараз ми також тестуємо систему вентиляції, щоб створити власний потік повітря», – розповідає Дженгліянг Ву, один з творців CityTree.

Він також додає, що еко-панель є лише частинкою більш масштабного задуму.

«Наша мета — інтегрування технології з CityTree в наявні будівлі. Наша мрія – створити кліматичну інфраструктуру, за допомогою якої ми могли б регулювати потоки повітря, а також температуру», – сказав Ву.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти