Ми вже писали про те, що бути модератором у Facebook є малоприємною роботою, окрім того — ще й низькооплачуваною. Після інформації, опублікованої виданням The Guardian, до цих мінусів можна додати ще один — загрозу для життя.

Що сталось: без злого умислу, але Facebook все ж дав можливість терористам, сексуально стурбованим та іншим неадекватно налаштованим особам дізнатися, хто саме модерував і видаляв їхній контент.

Справа в тому, що, коли людина, відповідальна за моральну чистоту Фейсбуку, видаляла акаунт того чи іншого адміністратора, її ім’я автоматично з’являлося в журналі дій. Якщо в групі було кілька адмінів, є великою ймовірність, що один з них, побачивши відповідний запис, міг перейти на особисту сторінку модератора.

Марк Цурерберг. Фото: Джастін Салліван.

Подібний недолік дав про себе знати в листопаді 2016 року — тоді «санітари» соцмережі звернули увагу, що до них у друзі так і норовлять додатися прихильники «Ісламської держави», «Хізбалли» і Робочої партії Курдистану.

На момент усунення проблема існувала вже місяць. Незгодні з діями модераторів могли дізнатися імена цих «невірних», а також іншу інформацію, яка була на їхніх сторінках, починаючи з серпня 2016 року.

Виникає питання: чому б для такої роботи не використовувати фейкові акаунти, але у нас є сумніви, що навіть у Марка «Вундеркінда» Цукерберга знайдеться переконлива відповідь.

Всього до теоретичного списку «смертників» могли потрапити більше тисячі співробітників з 22 відділів Фейсбуку. З них 40 осіб були частиною контртерористичного відділу мережі, географічно розташованого в Ірландії.

Шестеро модераторів опинились у безпосередній безпеці через помилку, що дала змогу всім дізнатись їх дані.

В ході розслідування, проведеного службою безпеки компанії, виявилося, що посилання на акаунти модераторів були опубліковані в групах, присвячених терористичній діяльності. Щоб убезпечити потенційних жертв, Facebook запропонував їм обладнати будинки сигналізацією, забезпечити транспортом «від порога до порога» і скористатися корпоративною програмою психологічної допомоги.

Відомо, що один з модераторів визнав такі заходи недостатніми, а тому на деякий час залишив Ірландію. Його колеги, як і він сам, перебувають у постійному стані стресу, писав утікач у листі до голови Facebook. Не витримавши напруги, він звернувся до суду.

При цьому хлопець подав позов не тільки проти Facebook, а й проти свого безпосереднього працедавця — компанії «Cpl Recruitment». Модератор, ймовірно, вже колишній, вимагає компенсацію за моральну шкоду.

«Наше розслідування показало, що тільки невелика група імен була, можливо, переглянута, і у нас немає ніяких відомостей про будь-які загрози людям або їхнім сім’ям через цю ситуацію», — втішають у Facebook.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти