Ми вже писали про те, що бути модератором у Facebook є малоприємною роботою, окрім того — ще й низькооплачуваною. Після інформації, опублікованої виданням The Guardian, до цих мінусів можна додати ще один — загрозу для життя.

Що сталось: без злого умислу, але Facebook все ж дав можливість терористам, сексуально стурбованим та іншим неадекватно налаштованим особам дізнатися, хто саме модерував і видаляв їхній контент.

Справа в тому, що, коли людина, відповідальна за моральну чистоту Фейсбуку, видаляла акаунт того чи іншого адміністратора, її ім’я автоматично з’являлося в журналі дій. Якщо в групі було кілька адмінів, є великою ймовірність, що один з них, побачивши відповідний запис, міг перейти на особисту сторінку модератора.

Марк Цурерберг. Фото: Джастін Салліван.

Подібний недолік дав про себе знати в листопаді 2016 року — тоді «санітари» соцмережі звернули увагу, що до них у друзі так і норовлять додатися прихильники «Ісламської держави», «Хізбалли» і Робочої партії Курдистану.

На момент усунення проблема існувала вже місяць. Незгодні з діями модераторів могли дізнатися імена цих «невірних», а також іншу інформацію, яка була на їхніх сторінках, починаючи з серпня 2016 року.

Виникає питання: чому б для такої роботи не використовувати фейкові акаунти, але у нас є сумніви, що навіть у Марка «Вундеркінда» Цукерберга знайдеться переконлива відповідь.

Всього до теоретичного списку «смертників» могли потрапити більше тисячі співробітників з 22 відділів Фейсбуку. З них 40 осіб були частиною контртерористичного відділу мережі, географічно розташованого в Ірландії.

Шестеро модераторів опинились у безпосередній безпеці через помилку, що дала змогу всім дізнатись їх дані.

В ході розслідування, проведеного службою безпеки компанії, виявилося, що посилання на акаунти модераторів були опубліковані в групах, присвячених терористичній діяльності. Щоб убезпечити потенційних жертв, Facebook запропонував їм обладнати будинки сигналізацією, забезпечити транспортом «від порога до порога» і скористатися корпоративною програмою психологічної допомоги.

Відомо, що один з модераторів визнав такі заходи недостатніми, а тому на деякий час залишив Ірландію. Його колеги, як і він сам, перебувають у постійному стані стресу, писав утікач у листі до голови Facebook. Не витримавши напруги, він звернувся до суду.

При цьому хлопець подав позов не тільки проти Facebook, а й проти свого безпосереднього працедавця — компанії «Cpl Recruitment». Модератор, ймовірно, вже колишній, вимагає компенсацію за моральну шкоду.

«Наше розслідування показало, що тільки невелика група імен була, можливо, переглянута, і у нас немає ніяких відомостей про будь-які загрози людям або їхнім сім’ям через цю ситуацію», — втішають у Facebook.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Невсі

Не всі терористи є терористами. Наприклад, партизани Ічкерії, Дагестана в касцапів вважаються терористами, а заради дружби з москвою тварина обама в 2010 чи 2011 їх визнав теж терористами в США. А по суті – вони партизани, вооють за свободу своїх націй так, як можуть, коритуються тими методами, на які вистачає сил. Так само Правий Сектор і ШАМ (Сирія) теж визнані терористами в касцапстані. Палестинські сили спротиву в наближених до Ізраїлю країнах вважаються терористами, а в деяких європейських й Ірані вони вважаються урядом держави Палестина. ІДІЛ всіма вважаються терористами, але по суті, їхній режим ні чим не відрізнявся від законних урядів Пакестану, Афганістану, Саудівської Аравії, там так само проводяться публічні страти або відрізання кінцівок за крадіжки (і я це схвалюю, якщо докази прямі, а не оббрехали людину десяток змовників)