Як відомо, у людей науки свої розваги, часом незрозумілі простим смертним. Ось, наприклад, ботаніки на Гаваях, озброївшись дронами, вишукують у важкодоступних місцях рідкісні рослини. І завдяки технологіям їм це вдається. Нещодавно вчені знайшли лаукахі, різновид подорожника, який однією ногою вже був у списку зниклих рослин.

Нову популяцію виявили на вершині гори Національного тропічного ботанічного саду (НТБС) Лімаулі, який розташований на північному узбережжі острова Кауаї. Раніше вважалося, що всього в дикій природі залишилося не більше 25 видів лаухакі.

Проблема в тому, що, як правило, він росте на крутих скелях, де зазвичай пасуться гірські козли. Вони його і з’їли.

У традиційній гавайській медицині лаухакі вважається цілющою рослиною. Його здавна використовували для лікування і дезінфекції ран, а також для зняття жару і зниження кров’яного тиску.

І ось, за словами Бена Ніберга, фахівця з геоінформаційних систем (ГІС) і головного «пілота» в НТБС, ще 10 примірників цієї рослини знайшли уздовж вертикальної скелі Ману Пулоу. Їх побачив дрон DJI Mavic, яким керував Бен.

Це перша знахідка подібного роду, виявлена за допомогою безпілотного літального апарату в Тихоокеанському регіоні. Вчений також додав, що він з колегами використовує дрони, щоб позмагатися, хто першим знайде унікальну або незвичайну рослину.

Рідкісну рослину помітили на 20-й хвилині польоту:

«Через екран ми побачили те, що нас цікавило. Після повторного польоту ми остаточно переконалися, що це лаухакі», — розповідає Бен.

Мерлін Едмондс, захисник навколишнього середовища в НТБС, зазначив, що зазвичай пошук рідкісних рослин займає кілька днів.

Скелі, де дослідники знайшли рідкісну рослину. Фото Бена Найберга.

Під час вивчення важкодоступних місць польові ботаніки спускаються на скелі за допомогою вертольотів і, якщо є необхідність, здійснюють спуск.

«Існує дуже багато областей, куди практично неможливо потрапити. Тому було дуже добре додати нову технологію до нашого повсякденного набору інструментів», – каже Бен Ніберг.

Перший безпілотник у Національному тропічному ботанічному саду купили в лютому 2017 року. Його використовували для контролю й вивчення віддалених районів НБТС. У планах – залучити до пошукових робіт дрон DJI Phantom 4 Pro.

Крім цього, Державний департамент землі і природних ресурсів острова Гаваї хоче використовувати безпілотники для виявлення інфікованих дерев.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти