Напевно, вам знайома така ситуація — в друзі додається незнайома і симпатична дівчина. Розглядаючи її гарне фото на аватарці, ви розмірковуєте: «І чим це я заслужив увагу цієї принцеси?». Але навіть одним оком проглянувши її профайл, ви розумієте, що це «фейк».

Обмаль друзів, всюди посилання на який-небудь магазин або сайт знайомств, на стіні — коментарі таких самих спамерів. Висновок: хтось вкрав фотографії невідомої красуні і використовує профайл для реклами або розсилок спаму в приватні повідомлення. Щоб викорінити таке ганебне явище, Facebook запустив функцію захисту зображень від копіювання.

Поки що цей інструмент працює на території Індії в тестовому режимі. Чи з’явиться ця функція в інших країнах, залежить від результатів, говорять у компанії.

Захищене фото профілю у Facebook матиме знизу синій значок.

Як це працює

Якщо по периметру фотографії в профілі з’явилася синя рамка, то це означає, що вона знаходиться під захистом Facebook`у. Тепер відвідувачі сторінки не зможуть:

  • завантажити зображення або відправити його кому-небудь в особистому повідомленні.
  • зазначити кого-небудь на цій фотографії, якщо вони не є вашими друзями.
  • зробити скриншот у додатку Facebook для Android.

Що ж до захисту від скріншотів у веб-версії і в додатку для iOS, то користувачі зможуть окремо додати на аватарку напівпрозорий шар з одним з доступних візерунків:

Приклад візерункві, якими можна захистити фото профілю у Facebook.

Дослідження показали, що такий прийом зменшує загрозу копіювання фото на 75%.

Для індійських користувачів візерунки створює відомий місцевий ілюстратор Джессіка Сінгх. Вона надихається місцевими народними вишивками, такими як бандхані і кантха.

Надійність захисту

Журналісти BuzzFeed News протестували «синю рамку», і ось які результати вони отримали:

Ми перевірили захист Facebook, використовуючи кілька різних телефонів на базі Android. На деяких з них нам все ж вдалося зробити скриншоти. Ми розповіли компанії про наш експеримент і про його результати. Прес-секретар Facebook повідомив нам, що запуск функції відбувається в кілька етапів і що вона запрацює на всій території Індії протягом декількох тижнів.

Чому Індія?

Ця країна обрана для тестування через свою специфіку. Дослідження Facebook показали, що багато індійських жінок завантажують тільки ті фотографії, на яких не видно їхнього обличчя.

Передумови для такого запобіжного заходу — саме в Індії найчастіше використовують чужі фото. Вони можуть «засвітитися» в рекламі або на тому ж сайті знайомств.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти