Ukr.net простягнув руку допомоги тим, у кого електронна скринька була на mail.ru (боронь боже), yandex.ru (свят, свят, свят) та інших ru. Цей український ресурс зробив можливим імпорт пошти, особистих тек і контактів зі сторонніх сервісів.

Варто зазначити, що той же Gmail вже пропонує таку функцію багато років.

Вже історія

17 травня 2017 року набрав чинності Указ Президента України про розширення економічних санкцій стосовно російських громадян і компаній. Так поза законом опинилися Yandex і Mail.Ru Group з її «Однокласниками» та «ВК».

Наступного дня, 18 травня, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) звернулося до суб’єктів декларування з вимогою «невідкладно змінити електронні поштові скриньки російських доменів (наприклад: mail.ru, yandex.ru, bk.ru) в особистих облікових записах Єдиного державного реєстру декларацій осіб… на створені на українських серверах».

Нова функція

Зрозуміло, завести нову «електронку» — справа 30 секунд. Але що робити з листами, які надходять за попереднім місцем реєстрації? Правильно, скористатися новою функцією від Ukr.net.

«Увесь збір пошти відбувається у фоновому режимі: перенесення даних триватиме, навіть якщо закрити вікно імпорту, вийти з поштової скриньки або вимкнути комп’ютер. Керувати процесом — тимчасово зупинити, відновити або скасувати його — можна в розділі «Стан імпорту». Там же доступна статистика перенесених даних, історія імпорту і прогноз часу, потрібного для перенесення усіх необхідних даних», — пише Watcher.

Функція доступна в розділі «Налаштування» — «Імпорт пошти». Дія розбивається на кілька кроків. На першому вам запропонують вказати адресу, звідки потрібно перенести інформацію, і пароль. Якщо у вас виникнуть проблеми, то система дасть кілька рекомендацій:

«Перевірте в налаштуваннях зовнішньої скриньки, чи включений доступ до протоколу IMAP. Якщо для входу в нього була активована двофакторна аутентифікація, дотримуйтесь особливих інструкцій».

У найближчих планах компанії — реалізація сервісу пошти на корпоративному домені.

Це неминуче

Надалі українці все менше будуть користуватися поштовими скриньками РФ, цитує 24tv прес-службу компанії Ukr.net.

«Якщо в квітні в середньому за добу російськими поштовими веб-сервісами користувався майже кожен другий користувач в Україні, то в червні — 17,5%. За два місяці середньоденна їх аудиторія скоротилася втричі…».

В кінці травня компанія Freelancehunt з’ясувала, що більшість «вільних митців» при реєстрації на фриланс-біржах використовує поштові скриньки з доменом ru (44,7%). Друге місце було за міжнародними поштовими сервісами — 40,5%. Українські йшли на третьому місці — 10,7%. Частка Ukr.net становила 7%.

При цьому на питання «Чи плануєте переходити з заборонених поштових сервісів?» 57% фрилансерів відповіли «ні», 43% — «так».

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти