Літальні дрони кожен використовує по-своєму. Одні знімають панорамні відео, інші — шукають рідкісні рослини у важкодоступних місцях. Нещодавно стало відомо про ще один спосіб. Засуджений до тюремного строку може вийти достроково не лише за хорошу поведінку, але і якщо попросить своїх друзів безпілотником доставити йому усі необхідні інструменти для втечі. Ймовірно, саме так вчинив Джиммі Косі з Південної Кароліни. Але, попри винахідливість, насолоджувався волею недовго.

Керівництво виправної установи ще розслідує інцидент, тому не всі деталі відомі. Також у справі є низка припущень. Проте картина подій вимальовується більш ніж цікава.

48-річному Джиммі не було чого втрачати, оскільки в’язниця стала йому за домівку до кінця днів. Довічне цьому чоловіку дали за те, що він узяв у заручники юриста з сім’єю та вимагав за них викуп.

Косі втік 4 липня близько 20:00, охоронці дізналися про втечу наступного дня близько 14:00. Можливо, саморобна лялька в повний зріст, яку залишив Джиммі у своєму ліжку, виявилася аж надто на нього схожою.

Щоб подолати чотири тюремні огорожі, засуджений використав кусачки, які йому скинув дрон. Також у посилці було кілька мобільних телефонів. Хто саме виступив у ролі спільника — невідомо. За однією з версій, Джиммі сам керував дроном за допомогою смартфона.

Утікача затримали 7 липня майже за 2 тис. км від в’язниці. Він перебував в одному з готелів міста Остін (штат Техас). Затримання відбулося близько третьої години ночі, коли чоловік спав у своєму номері. Під час обшуку правоохоронці знайшли чотири телефони, 47,6 тис. $, пістолет і рушницю.

«Ми знаємо, що він використовував мобільний телефон або навіть, кілька, коли був у в’язниці. Ми також вважаємо, що дрон переніс йому всі необхідні для втечі інструменти», — сказав начальник Департаменту виправних установ Південної Кароліни Брайан Стірлінг під час прес-конференції.

Він також додав, що в’язниця більше не зупиняє злочинців від протиправних дій. За його словами, це не перший випадок, коли зловмисники використовували безпілотники для втечі. Також за допомогою дронів в’язні отримують наркотики, порно й сигарети. Щоб уникнути цього, потрібно блокувати мобільний зв’язок. Але для цього треба мати спеціальні повноваження, які може надати лише федеральний уряд, каже Стірлінг.

До речі, це не вперше, коли Косі намагався втекти. Першу спробу він зробив 2005 року, незабаром після ув’язнення. Разом зі своїми друзями по нещастю він сховався в сміттєвозі, який і доставив їх на волю. Однак на третій день після втечі Джиммі впізнав постачальник піци. Він і видав втікача копам.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Пропозитник

Ще окупованим так тікати