З чим у більшості людей асоціюється Ріо? З карнавалами, пляжними вечірками, коктейлями, серіалами. Але реальність, як завжди, є більш жорстокою і безрадісною. Романтичний Ріо-де-Жанейро і шкарпетки без дірочок — це вже в минулому.

Нині це перенаселене, брудне і вкрай небезпечне місце, де весь час чути стрілянину, а деякі райони зовсім не контролюються на військовими, ні поліцією.

Додатки, які повідомляють нам про зміни погоди або затори, — безумовно, потрібні й важливі. В одному випадку ми можемо зберегти одяг сухим, в другому — свій час. Однак днями з’явився додаток, який може, ні багато ні мало, зберегти життя. З ним ти дізнаєшся про нову стрілянину першим! Тільки для цього потрібно жити в Ріо-де-Жанейро.

Кулі над Ріо

За перші п’ять місяців 2017-го року кількість убивств на території штату Ріо-де-Жанейро зросла на 11%, до 2.329 осіб, порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомляє Reuters з посиланням на секретаріат з питань громадської безпеки штату. Також зросла кількість вбитих поліцією під час перестрілок — на 50%, до 480 осіб.

Влада Ріо не веде рахунок випадковим жертвам, які гинуть або отримують поранення під час сутичок між правоохоронцями та вуличними наркоторговцями. Але повідомлень у місцевій пресі про подібні випадки стає все більше.

Поліція проводить операцію поряд з місцевими жителями. Це нормальна ситуація у нинішньому Ріо.

Наприклад, 30 червня в нетрях Ріо сталася чергова перестрілка між поліцією й бандитами. В результаті була поранена Клаудінея дос Сантос Мело. Дівчина була на дев’ятому місяці вагітності. Сліпа куля зачепила хребет її ненародженого малюка. Медикам вдалося зберегти життя хлопчику, але вони діагностували параліч. Стан матері стабільний.

У той же день у нетрях Мангейра були вбиті 76-річна жінка та її 42-річна дочка. Вони також стали випадковими жертвами.

Попереджений, значить врятований

Підсумовуючи, можна сказати, що передумови для появи відповідного додатку, точніше двох, більш ніж зрозумілі.

Перший — «Fogo Cruzado» або «Cross Fire» — створений Amnesty International у співпраці з місцевими активістами. Його завдання — інформувати місцевих про те, де лунають постріли, щоб уникнути випадкової кулі. Другий додаток — «Onde Tem Tiroteio» або «Where are the Firefights» — має аналогічні завдання.

Кількість перестрілок на території міста за даними додатку «Cross Fire».

Збір інформації відбувається в режимі реального часу на підставі повідомлень у ЗМІ, поліцейських зведень і свідчень очевидців. Інформація про стрілянину відбивається на карті.

При цьому вказується час, дата, серйозність інциденту, а також кількість жертв.

«Ми не маємо стосунку ні до поліції, ні до вуличних банд. Ми зберігаємо нейтралітет і нікого не засуджуємо. Наше завдання — врятувати людей від куль», — говорить Енріке Коельо Каамано, співробітник техпідтримки додатку Onde Tem Tiroteio.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти