Усе більше країн хочуть зробити особисте листування надбанням спецслужб. У разі необхідності, звичайно. Днями лави таких держав поповнила Австралія. Тамтешні парламентарії запропонували дозволити правоохоронним органам отримувати доступ до повідомлень людей, яких підозрюють в екстремізмі.

Компанії, які цей доступ повинні будуть надавати, прогнозовано виступають проти ініціативи.

Кілька тижнів тому представники Австралії на конференції з безпеки Five Eyes озвучили нову стратегію з боротьби з тероризмом. Її мета — змусити таких титанів, як Google і Facebook, розкривати повідомлення користувачів, яких підозрюють в екстремізмі або інших злочинах. Згодом австралійський уряд запропонував законопроект, згідно з яким розвідка одержить відповідні права на отримання такої інформації.

Відомо, що за основу австралійці взяли Закон про повноваження слідства, який минулої осені прийняли у Великобританії. Згідно з документом, провайдери та оператори зв’язку повинні зберігати історію запитів і журнал відвідувань кожного користувача протягом 12 місяців. Спецслужби можуть отримати доступ до цієї інформації, надіславши запит. За необхідності уряд може отримувати повний доступ до смартфонів, комп’ютерів та навіть об’єктів інфраструктури.

Читати листування і прослуховувати дзвінки теж можна. Але для цього потрібен особливий ордер, а також докази того, що людина скоїла особливо тяжкий злочин або становить загрозу національній безпеці.

У зв’язку з озвученою ініціативою Facebook, Google та інші технологічні компанії «висловили занепокоєння», пише Engadget. На їхню думку, будь-яке ослаблення систем, наприклад, установка «бекдору», призведе до появи вразливостей, які стануть у пригоді хакерам.

Однак генпрокурор Джордж Брандіс вважає, що правоохоронці можуть отримати доступ і без створення «бекдорів». Таким чином, Австралія намагається знайти законодавчу середину між Великобританією і ЄС. Нагадаємо, що Європарламент виступив за шифрування даних у листуванні та проти «бекдорів».

Доля австралійського законопроекту вирішиться в листопаді.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти