Єрченко Вадим
Опубліковано: 3 Серпня 2017
Оновлено: 7 Серпня 2017

Чого тільки не навчилися нейромережі за останні роки. «Малювати котів», «підбирати вірші до селфі», «виявляти шкідливі звички за соцмережею», «вирішувати складні завдання квантової механіки», «визначати жанр книги за її обкладинкою», і це тільки перша сторінка пошуку! Днями стало відомо про ще одну засвоєну навичку — обробку знімків. Та таку, що жоден професійний фотограф не відрізнить, де попрацював штучний інтелект, а де людина!

У результаті експерименту Google штучний інтелект навчився обробляти фото зі Street View від Google Maps. Тепер він перетворює звичайні кадри на професійно оброблені фотографії.

За словами Хуей Фанга, інженера-програміста з команди Google Perception, у межах проекту мережа сканує тисячі зображень Каліфорнії. Її мета — знайти пейзажі, в яких є що покращити. Потім програмне забезпечення імітує роботу професійного ретушера, і фотографії перетворюються на красиві панорами.

Приклад автоматичної обробки фото зі Street View.

Складність полягає в тому, що ШІ виконує завдання у сфері мистецтва, де все суб’єктивно та немає односкладових відповідей «так» чи «ні». Навчання займає багато часу і сил, бо відбувається практично вручну. Наприклад, дослідники самі вирішують, які ефекти та фільтри дають більш приємну картинку з естетичної точки зору.

Це фото було скомпільоване і відредаговане автоматично штучним інтелектом з кількох кадрів Street View.

Фангу і його команді вдалося досягти необхідного результату набагато швидше завдяки так званій генеративній змагальній мережі. Це відносно нова технологія із дослідженні ШІ — створюються дві нейронні мережі, що змагаються одна з одною. Результати цього зіткнення використовуються для вдосконалення всієї системи.

У Google вже був один ШІ-фоторедактор, який коригував професійні знімки за допомогою простих інструментів. Його «опонентом» стала програма, завдання якої — розрізняти, де оригінал, а де відретушований знімок. Врешті-решт вийшла система, яка розуміє, де хороші знімки, а де погані.

Фото до і після автоматичної обробки штучним інтелектом.

Щоб перевірити, наскільки якісно ШІ обробляє фотографії, Фанг і Ко провели експеримент на зразок тесту Тюрінга. Вони попросили професійних фотографів оцінити зображення, над якими попрацювала система. При цьому дослідники перемішали їх зі знімками, створеними людьми.

В середньому дві з п’яти фотографій отримали оцінки нарівні з напівпрофесійними або професійними роботами.

«Street View і її панорамні фото — випробувальний майданчик для нашого проекту. Не виключаю, що коли-небудь ця технологія допоможе вам зробити ваші найкращі фотографії», — фантазує Фанг.

Подивитися на оброблені знімки та порівняти їх з оригіналами можна тут.

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.