У свої студентські роки автор цих рядків, листаючи один товстий і нудний журнал, наткнувся на поняття «трагедія комунікації».  Оскільки Google навіть зараз з цього приводу інформації багато не видає, а журнал був товстий і нудний, переповім це поняття як зрозумів його я.

Трагедія комунікації полягає в тому, що слухач розуміє слова іншої людини так, як би ці слова він говорив сам собі.  Тобто, слухаючи мовця ви вкладаєте в його слова той смисл, який би вкладали самі, промовляючи цей текст. А це неправильно. Це — трагедія. І через таку от людську природу кожен індивід, по суті, лишається недочутим до кінця і самотнім у своєму розумінні світу.

У нашій постійній рубриці ви не знайдете стандартних заяв, що передруковують сотні українських ЗМІ в залежності від своєї редакційної політики і свого сприйняття світу. Ми аналізуємо світову пресу та намагаємося подати ті новини, які допомагають подивитися на нашу країну «чужим поглядом»,  і чужими словами розповідаємо  новини про нас з вами, не забираючи цих слів із уст мовця.

Така от спроба подолати «трагедію комунікації», хоча, якщо вірити товстому журналу, подолати повністю її неможливо.

Хакери, що тренувалися на українських об’єктах, атакують Велику Британію (The Telegraph)

Хакери, яких підозрюють в ряді кібератак на енергосистему України в 2015 році, імовірно націлилися тепер на енергетичну систему Великої Британії.

Відповідне попередження опублікував Центр урядового зв’язку Великобританії (GCHQ, одна із спецслужб ВБ — Авт.), передає The Telegraph.

Російські хакери «взяли на приціл» енергосистему Великої Британії

Агентство безпеки заявило, що системи промислового контролю, можливо, вже стали жертвою нападу хакерів. Національний центр кібербезпеки «GCHQ» попередив, що інші сектори також постраждали в результаті серії атак, націлених на національну інфраструктуру Великобританії. Усе це відбувається на фоні масових кібератак проти енергетичних компаній США та Ірландії.

Хакери, котрих підтримує уряд Росії, націлилися на енергетичні мережі ірландії в минулому місяці, адже успішна атака може дати їм доступ до національної мережі Великобританії, — пише The Telegraph.

Нагадаємо, в одному з наших оглядів ми розбирали публікацію Енді Грінберга стосовно російських хакерів, що відпрацьовували на українських об’єктах енергосфери навики ведення кібервійни.

Австралійці кажуть, що вони кращі за російських хакерів

«В тихому болоті…», як-то кажуть. Австралійці на фоні численних повідомлень про кібератаки на об’єкти інфраструктури та енергетики США, України та Великої Британії не тільки розповіли про існування власного підрозділу «кібер-воїнів», а й похвалилися, що вони кращі та вправніші за хакерів російських.

Видання The Australian розмістило публікацію Фергюса Хансона, очільника Міжнародного Центру Кіберполіції, що базується в Австралійському Інституті стратегічної політики. У статті він розповідає, що в засекреченому підвалі в Расселі (Канберра) можна знайти штаб-квартиру офіційних австралійських кібервійськ.

Але цікаво не те, що він практично видав держтаємницю Австралії (до цього про наявність кібер-служби говорилося всього один раз). Цікавим є погляд Австралії на кібератаки російських хакерів на енергопідприємства в Україні. За словами австралійців, вони б зробили це краще.

Коли більшість людей уявляє кібератаку, вони уявляють атаку на зразок російської на українські енергокомпанії. Але для кібер-воїнів Австралії в цьому прикладі є дві помилки. По-перше, це повна ідентифікація Росії як виконавця. Наші кібер-воїни набагато краще приховують свою особистість. Якщо вас вразила Австралія, то у вас немає жодного шансу дізнатися хто це зробив і ви навіть не помітити, що вас вразили. Точність краща за кувалду, — йдеться в публікації.
х/ф Кенгуру Джек

Хакером в Австралії може виявитися хто завгодно. Кадр із фільму «Кенгуру Джек».

А може й справді за усіма кібератаками в світі стоїть не Росія та її уряд, а хитрі австралійці? Адже робити зло набагато простіше, коли точно знаєш, що на тебе ніхто не подумає.

Американці оштрафували американську компанію через порушення власних санкцій (BBC)

Тим часом в США розгорівся іще один скандал, дотичний до енергосфери — скандал через співпрацю приватної нафтової корпорації ExxonMobil з Ігорем Сєчіним, що входить до санкційного списку США через агресію Росії щодо України, інформує BBC.

Рекс Тіллерсон, керівник ExxonMobile.

Влада США оштрафувала ExxonMobil на 2 мільйони доларів через співпрацю американців з «Роснафтою» і підписання в травні 2014 року угод з її керівником Ігорем Сєчіним, що входить до «чорного списку» з квітня того ж року.

Влада США оштрафувала Exxon Mobil на 2 мільйони доларів за порушення санкцій проти Росії у той час, коли виконавчим директором компанії був нинішній державний секретар Рекс Тіллерсон. У травні 2014 року Exxon підписав вісім юридичних документів з паном Сєчіним та добровільно не розкривав цю діяльність, повідомляє казначейство США. Там описують це як «кричущий випадок», — інформує ВВС.

Відзначимо, що російські ресурси повідомили, ніби ExxonMobil добровільно розкрило цю інформацію казначейству.

Ілон Маск лякав політиків США гіпотетичним штучним інтелектом і Україною

Найбільш близький до образу Тоні Старка мільярдер у світі — Ілон Маск, налякав американських політиків необмеженими можливостями штучного інтелекту і запропонував уявити, що «Боїнг» малайзійських авіаліній над Україною міг збити штучний інтелект. Про це він заявив під час літньої зустрічі Національної асоціації губернаторів у Род-Айленді (США) пише wired.com.

Маск роздумує над трагедією штучного інтелекту.

Маск запропонував розглянути гіпотетичний сценарій того, що програма для торгівлі на біржі могла б організувати ракетний удар по малайзійському «Боїнгу» в небі України 2014 року, щоб просто збільшити свій біржовий портфель за рахунок катастрофи.

Штучний інтелект є фундаментальним екзистенційним ризиком для людської цивілізації, і я не думаю, що люди це в повній мірі розуміють, — сказав Маск.

Маска, до речі, вже встигли звинуватити чи не всі лідери суспільної думки світу в тому, що він такими «страшилками» відволікає політиків і Уряд США від реальних проблем.

Особливо незадоволеними «висновками» Маска стали власне ті, хто займається дослідженням і розробкою штучного інтелекту, які недвозначно натякнули, що людина, яка сконцентрувала свою увагу на авто, космосі та сонячній енергії, може недостатньо добре розумітися на нюансах штучного інтелекту.

Заяви Захарченка — бажання знищити Україну (Іспанія)

Найвідоміше іспанське видання «El Pais» присвятило окрему публікацію заявам ватажка «ДНР» Захарченка про створення т. зв. «Малоросії». Така заява, стверджують іспанські журналісти, явне свідчення того, що Москва не відмовилася від своїх планів знищити Україну як державу.

Заяви лідера проросійських сепаратистів Захарченка, який вирішив створити країну Малоросія з кордонами, які суперечать кордонам сучасної України — підкреслює чітке бажання знищити Українську державу, — пише El Pais.

Заяви Захарченка не залишило поза увагою практично жодне зі світових ЗМІ. Зауважимо, що у більшості з них виникли певні проблеми із топонімом «Малоросія»: німецька Deutsche Welle називає вигадану Малоросію «Little Russia» («Kleinrussland» — нім.)

Вже згадана іспанська El Pais обрала Malaia Rossia («Pequeña Rusia» — ісп.), та й інші провідні світові ЗМІ розділилися на два табори — прихильників трансліту (Malorosiya та її варіанти) і прихильників буквального перекладу на зразок «Little Russia» і йому подібних варіантів різними мовами.

Закінчив філфак у Кропивницькому. Назвав кішку «Киця», щоб не заплутатись. Вісім років вчився в університеті, хоча хотів бути журналістом. Через вісім років в журналістиці, мабуть, захочу знову вчитися. Люблю зефір.

Коменти