Єрченко Вадим
Опубліковано: 2 Серпня 2017
Оновлено: 2 Жовтня 2017

Днями Павло Дуров виступив у ролі руйнівника міфів, заявивши, що він не збирається переносити сервери Telegram до Ірану. «Інформація про можливе розташування серверів у Ірані — це чутки і абсурд, які навіть не варто коментувати», — написав він у своєму Telegram-каналі. Однак Павла зацікавило, звідки ростуть ноги в подібних байок. І ось кілька висновків, яких він прийшов.

«Такі країни, як Іран або Росія, ухвалюють закони, що зобов’язують інтернет-компанії зберігати особисті дані користувачів на території своїх держав. Але ми не можемо ризикувати інформацією наших користувачів, навіть якщо це призведе до блокування месенджера. Краще втратити великий ринок (як це було з Китаєм), ніж ставити під загрозу хоча б один байт приватних даних», — ось так мимоволі Павло все ж таки прокоментував чутки.

Далі пан Дуров зазначив, що деякі політики та журналісти, що висловлюються на тему чиїхось серверів у будь-якій країні, плутаються в термінології. Треба розрізняти сервери компанії, на яких зберігається інформація, і які знаходяться в безпечних місцях, та інтернет-провайдерів з вузлами кешування третьою стороною.

Перші — доставляють закодований трафік користувачам. Заслуга других — завдяки їм публічний контент «не йде двічі по всьому світу», щоб дістатися адресатів.

«Політики та журналісти, які посилаються на постачальника інтернет-трафіку або постачальника CDN («Мережа доставки контенту», — ред.), роблять це через незнання або зі злими намірами, вводячи громадськість в оману. На серверах Telegram зберігаються приватні дані, та вони ніколи не будуть «подорожувати» в країни, де є інтернет-цензура. Разом з тим інтернет-провайдери та CDN працюють по всьому світу й не мають доступу до особистих даних Telegram», — розжував творець месенджера.

Дуров підкреслив, що сервери не змінять свого розташування, так само як не зміниться політика конфіденційності.

«Ми несемо відповідальність за наших користувачів, а тому тільки вони мають право щось від нас вимагати і диктувати свої умови», — резюмував він.

Раніше ми писали про те, що Telegram повністю заблокували в Індонезії. Коментуючи цю ситуацію, Дуров зазначив, що готовий співпрацювати з владою країни і що Telegram — не є пособником терористів.

«Я відправив електронного листа до Міністерства зв’язку та інформаційних технологій Індонезії, в якому виклав свої пропозиції, і тепер чекаю на їхню зворотню реакцію. Упевнений, що ми зможемо викорінити пропаганду тероризму, не заважаючи мільйонам індонезійців користуватися Telegram», — зазначив Павло.

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці

  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.