Багато країн ведуть цілеспрямовану боротьбу за екологічну безпеку нашої планети. Одна з них — Тайвань. Наприклад, обмеження на використання поліетиленових пакетів у сфері торгівлі існують там з 2002 року.

Це допомогло зменшити річний обіг цих предметів на 2 млрд штук. 2018 року уряд Тайваню має намір скоротити кількість використаних пакетів ще на 1,5 млрд на рік. Відповідні положення набудуть чинності 1 січня 2018 року.

15 років тому тайванська Адміністрація з охорони навколишнього середовища (EPA) виступила ініціатором заборони використання безкоштовних поліетиленових пакетів в різних сферах, виокремивши 7 категорій о’бєктів, яких вона мала стосуватись. Під дію закону потрапили супермаркети, мережі швидкого харчування, точки роздрібної торгівлі  та ін. Загалом табу зачепило 20 тис. різних об’єктів.

Щорічно тисячі тон поліетиленових пакетів опиняються у океані, забруднюючи його дедалі більше.

Днями Кабінет міністрів розширив наявний перелік до 14 категорій, додавши магазини напоїв, пекарні, аптеки, постачальників медпрепаратів, магазини електроніки, книгарні та пральні. За приблизними підрахунками, нововведення охопить 80 тис. закладів.

За недотримання цієї норми передбачено штраф в розмірі від 39 $ до 197 $.

Крім цього, в EPA мають намір сприяти повторній переробці відповідних виробів з поліетилену. Для цього був прийнятий єдиний стандарт — товщина пакетів, які є у продажу, повинна бути як мінімум 0,06 мм.

Також влада Тайваню має намір заборонити виробництво засобів особистої гігієни, у флаконах яких використовуються пластикові кульки. Урядовці впевнені, що це допоможе зменшити шкоду від пластикового сміття.

«Щохвилини одна вантажівка скидає пластикові відходи в океан. Якщо ми не змінимо цю ситуацію, то до 2050 року в океані просто не залишиться риби», — сказав з цього приводу Чжан Цзи-цзин, заступник глави EPA.

Чиновник закликав людей зменшити використання одноразових виробів із пластику, а також не гребувати користуватися ними повторно. Допомогти в захисті навколишнього середовища може кожен. Для цього досить піти в магазин з власною сумкою, вважає Лінь Чуан, прем’єр-міністр країни.

За його словами, Тайвань глибоко стурбований проблемою забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами. Посилаючись на дані, озвучені під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, він сказав, що в океани щороку скидається близько 8 млн різних виробів з пластмаси.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти