Єрченко Вадим
Опубліковано: 15 Серпня 2017

Дедалі більше українців встановлюють домашні сонячні електростанції (СЕС), щоб заробити на «зеленому» тарифі. У зв’язку з цим з’являються різні стартапи, які надають специфічні послуги. Також експерти говорять про те, що продавці вироблених кіловатів стають вимогливішими до обладнання.

Наприклад, зараз в тренді станції з функцією online моніторингу, пише Eco Town. Скільки це коштує і які дає переваги? Відповіді в нашій статті.

Електрично-екологічний бум

Ще два роки тому кількість домашніх СЕС складала не більше 300 штук. Зараз ця цифра перевищила 1,5 тис. Журналісти «Економічної правди» наводять кілька причин такого явища.

Нині можна в режимі реального часу через інтернет слідкувати за показниками отриманої електрики.

Перша — той самий «зелений» тариф, який дозволяє окупити встановлення станції. Не відразу, звичайно, а років через 5-6. Проте навіть така перспектива мотивує. Вартість 1 кВт/год ​​для домашніх СЕС — 0,18 євроцента (5,46 грн).

Друга — доступність обладнання.

Третя — українські «першопрохідці» стикалися з різними бюрократичними труднощами через відсутність чітко прописаних механізмів і відповідного досвіду у всіх причетних. Зараз схема відпрацьована, а тому проблем під час встановлення та подальшої експлуатації не виникає.

Також варто відзначити — що більше популярність СЕС в Україні, то частіше стали з’являтися різні стартапи, які надають додаткові послуги. Один з таких — «Джоуль». Ця компанія допомагає знайти відповідних фахівців у вашому населеному пункті. На сайті ви обираєте категорію, наприклад, «Монтажники сонячних електростанцій», та регіон.

Зробити остаточний вибір вам допоможуть коментарі під резюме того чи іншого виконавця, а також приклади встановлених ними станцій.

Віддалене керування

Ще один вибір, який роблять українці перед встановленням СЕС, стосується обладнання. Як пишуть журналісти Eco Town, дедалі більше людей цікавляться можливістю дистанційного керування об’єктом. Зазвичай цього потребують власники дач, щоб контролювати виробництво електроенергії на відстані.

Але це не єдина перевага. Оnline моніторинг дозволяє оцінити, чи коректно працює СЕС. За цим стежить компанія-інсталятор.

«Правильні налаштування онлайн-кабінету дають змогу отримувати оперативні повідомлення про ті чи інші некоректні показники за допомогою електронної пошти або SMS-повідомлення», — розповів журналістам Олександр Базилевський, директор компанії UTEM SOLAR.

До речі, про оnline моніторинг краще подумати заздалегідь. За словами пана Базилевського, вартість інвертора для СЕС з такою функцією (інвертор перетворює постійний струм, отриманий від сонячних батарей, на змінний, — ред.) автоматично збільшується на 90 євро. Якщо ж ви хочете «прокачати» вже наявний інвертор, то вам доведеться буде доплатити 200 євро.

Українців, крім дистанційного керування, цікавлять рішення для зберігання та розподілу енергії, а також більш ефективні та якісні сонячні панелі.

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
Tokar_ua Будьте в курсі. Долучайтесь до нашого каналу в Telegram.

  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.