Використання нотаток — один зі способів встигати більше. Секрет у очищенні від зайвих думок: коли ми записуємо ідеї, плани та нагадування, мозок почуває себе наче поличка, яку щойно звільнили від сміття.

І дякує збільшенням продуктивності.

Evernote

Windows, iOS, Android, Mac, web
Безкоштовно, є Plus-версія (25₴ на місяць) та Premium (48.33₴ на місяць).

Ідея цієї статті була записана саме в Evernote. Один із найпопулярніших застосунків для нотаток. Широкий функціонал дозволяє використовувати блокнот як базу знань.

Останнім часом Evernote став важким та неповоротким, тому не підходить для швидких записів, але зберігати та структурувати текстову інформацію в ньому доволі зручно.

Чи ведете ви базу знань? Які програми використовуєте для цього? Розповідайте в коментарях.

Google Keep

Windows, iOS, Mac, Android, web
Безкоштовно

Легкий та простий застосунок для нотаток. Синхронізація, нагадування, чек-лісти та система ярликів робить Google Keep одним із найзручніших нотатників, до того ж дуже лаконічним, нічого зайвого.

Simplenote

iOS, Android, Mac, Windows, Linux, web
Безкоштовно

Простий нотатник, що доступний на всіх операційних системах. Підтримує markdown, спільний доступ, історію виправлень, тегування та є темне тло (це важливо).

А ще він безкоштовний, чи не диво?

Apple Notes

iOS, Mac, iPad
Безкоштовно

Apple Notes — стандартний застосунок у iPhone. І дуже вдалий водночас: для простих нотаток, списків, нагадувань функцій більше, ніж достатньо.

Бачила, що люди, які користувалися багато років Apple Notes, після зміни iPhone на інший телефон дууууже довго обирають новий нотатник, бо стандартний застосунок був зручним.

Bear

iOS, Mac, iPad
Безкоштовно, є pro-версія (14.99$ на рік)

Один із найкращих нотатників, що буде зручним для тих, хто полюбляє стандартні Apple Notes. Підтримує синтаксис markdown. Є кліпер для збереження матеріалів з інтернету, хоча та ж функція Evernote більш прогресивна.

Є тегування, HTML-редактор, експорт у різні формати. Можна виділяти текст кольором, наче маркером, вставляти код, цитати або чек-бокси. Pro-версія коштує 1.49$ на місяць, або 14.99$ на рік, погодьтеся, ціна більш, ніж приємна.

OneNote

Я хотіла написати про OneNote, яким зручно користуватися лише на WindowsPhone. Але, серйозно, хто зараз користується WindowsPhone?

Коменти

Vizir_Dima

Спробував Google Keep і зупинився на ньому. Річ.

Назар Токар

І правильно, він дійсно вартий уваги.

Pavel Malitov

Мне полюбилась связка Wunderlist + OneNote :-)

Виктория

Wunderlist же там подыхает потихоньку, альтернативу выбрали уже? :) Я на TickTick пересела.

Pavel Malitov

Глянул TickTick, очень понравился, спасибо) А чего Wunderlist помирает?

Назар Токар

Wunderlist це таск-менеджер, я не називав би його текстовим блокнотом. Їх не так давно купив Microsoft, а це далеко не завжди добре для самого сервісу. Проте, час покаже ?

Вікторія

Рада, что понравился.)
Да, и Microsoft объявили, что сделали новый таск-менеджер ToDo, а Wunderlist посуществует, пока они ToDo допиливают, а потом всё, закроется совсем.

Назар Токар

Інфа 100%? Дуже шкода, вони ж навіть взяли до себе всіх берлінських розробників з Wunderlist.

Вікторія Стебліна

Так, є офіційне звернення і все таке. Розробники продовжують працювати.)

Назар Токар

Evernote + Google Keep = Love. У такій зв’язці можна звертати гори :)

Pavel

Хотелось бы узнать подробности)) Было бы интересно почитать

Назар Токар

Насправді все просто. Google Keep — швидкі візуальні нотатки, які синхронізуються між девайсами і у вебі. А Evernote — повноцінний блокнот з мітками, теами і знову ж все синхронізується. Це зручно і дозволяє тримати всі текстові речі у швидкому доступі. При цьому Keep треба часто чистити, щоб не переповнювався.

Pavel

Незаслуженно обделили one note, удобно пользовался на многих устройствах

Вікторія

Павел, понимаю Ваши эмоции, но сама столкнулась с негативным опытом: на Android, например, пользоваться приложением сложно, ощущение, будто оно не адаптировано. Как на телефоне, так и на планшете. Проверю на iPhone, но на виндовой платформе работало действительно четко.

Pavel

На маке более менее приложение, но есть еще Outline, поприятнее интерфейс будет)

Виктория

Тоже класс, спасибо.) Мне на Google Keep удобно, в отличие от таск-менеджеров, заметочники часто не меняю, но всегда нравится пробовать что-то новое.