Засновники різних систем стеження наближають судний день, як можуть. І навіть не тому що у своїх технологічних мережах вони використовують штучний інтелект. Справа у назві. Кожному кортить бути найоригінальнішим, і тому він називає таку систему Skynet. Хто пам’ятає фільм «Термінатор», той зрозуміє.

Історія знає кілька подібних випадків. Останній з них стався у Каліфорнії.

У кінематографічних фантазіях Джеймса Кемерона Skynet — це ШІ, який пішов проти свого творця, людини. Можливо, шериф поліції округу Солано не проти, щоб штучний інтелект поневолив його, бо він подав заявку на фінансування системи автоматичного зчитування автомобільних номерів — вгадайте з якою назвою…

Проект Skynet — це мережа зі 160 установок, які зчитують номери, та 124 камер стеження у 66 точках. Завдання системи — фіксувати всі транспортні засоби, які в’їжджають на територію округу і виїжджають з неї, та шукати терористів.

Розташування точок стеження на карті округу. Солано, Каліфорнія.

Через Солано проходить траса I-80, «артерія наркотрафіку та торгівлі людьми». І гроші від цієї діяльності йдуть на фінансування тероризму, запевняють поліцейські.

У Центрі прав людини й конфіденційності пояснили, що за умовами гранту, на який подалися правоохоронці Солано, заявлений проект мав бути пов’язаний з боротьбою проти тероризму.

«Однак подібні загрози в цьому регіоні вкрай рідкісні. Тому Skynet, швидше за все, буде фіксувати недобросовісних пішоходів», — іронізують в Центрі.

Бюджет системи — 2 млн $. При цьому поліцейські вже отримали 105 тис. $ від організації UASI.

Як ми зазначили у вступі, копи Солано далеко не перші оригінали. 2011 року в районі Тунчжоу (Китай) встановили сотні камер зовнішнього спостереження і пристроїв для зв’язку з поліцією. Їх назвали Tianwang, що перекладається як Skynet, запевняли у China Times.

Свій Skynet є і в Агентства національної безпеки США. Він визначає місцезнаходження потрібного телефону та аналізує дзвінки на предмет підозрілих розмов.

2016 року підприємці з провінції Цзянсу хотіли застовпити назву Skynet, тому подали заявку на патент. Цікаво, що їх ня компанія спеціалізується на виробництві поліцейських кийків з електрошоком.

Однак першими це слово використали англійці. Ще 1969 року, коли Камерону було всього 15, вони створили Skynet, військовий комунікаційний супутник.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти