Невеликий відгул на 2 тижні не значить, що ми протягом цього часу залишили поза увагою світові ЗМІ і Україну в них. Навмисне пропустимо скандал із нібито українськими слідами у північно-корейських ракетах — ми, нагадаємо, пишемо про те, що пропускають інші ЗМІ, і намагаємося дивитися на нашу країну «чужими очима».

Сьогодні — нові штрихи до портрету України на світовій арені. І почнемо ми з Китаю.

Україна очима Китайців: економіка і купання в фонтанах (Сіньхуа)

За два тижні в інформаційному просторі Китаю Україна запам’яталася питаннями безпеки, конфліктом з Росією на Донбасі, спекою та, звісно, питаннями економічними.

Китай загалом багато уваги приділяє українській економіці. Наприклад, ІА «Сіньхуа» повідомляє про те, що в Україна планує збільшити використання відновлюваних джерел енергії до 25% до 2035 року, що основні українські компанії знову прибуткові після чотирьохрічної кризи та що Німеччина виділила мільйон євро на підтримку жителів Сходу країни.

Китайські ЗМІ також відзначають, що український агробізнес активно шукає виходи на китайський ринок:

Зокрема, цього року Україна планує почати експорт рибної продукції та кормів для тварин до Китаю, а до кінця наступного року Україна сподівається отримати від Китаю «зелене світло» на експорт яєць, птиці, медоносних продуктів та ягід, — говориться в повідомленні.

Цього року, між іншим, Китай дозволив імпортувати з України ячмінь та збільшив список сертифікованих українських постачальників молока з 18 до 27, а з 2012 по 2016 роки товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Китаєм збільшився в 5 разів до 1,03 млрд. доларів США.

Приділили увагу китайські ЗМІ також нашому параду до Дня Незалежності, вказавши, з посиланням на Юрія Бірюкова, що в ньому братимуть участь 10 країн.

Чи не вперше за період моніторингу знаходимо в новинах про Україну повідомлення з культурного фронту — Китай та Україна запустили спільний дитячий табір для юних радіоаматорів, а в Музеї історії Києва відкрилася виставка китайського художника Донг Хао.

Звертаючись до присутніх на церемонії відкриття виставки, Донг сказав, що китайський та український народ можуть багато чому навчитися один одного завдяки розширенню культурних зв’язків, — пише «Сіньхуа». — Він зауважив, що досвід Китаю може допомогти Україні, країні, яка відновлюється після тривалих боїв між «повстанцями» та Урядом, для досягнення економічного та культурного процвітання.

Окремо  китайців зацікавила спека в Україні — державне інформагенство Китаю присвятило фоторепортаж купанню киян у фонтанах.

Кияни купаються в фонтані / Сіньхуа

Український мільярдер продав китайцям шахту в Австралії (The Australian)

«Забагато Китаю не буває», — подумали ми, перевіряючи стрічки новин австралійських видань. Справа в тому, що більшість ЗМІ Австралії не змогла обійти стороною новину про воскресіння марганцевої шахти Woodie Woodie у Західній Австралії.

Китайський концерн Ningxia Tianyuan Manganese Industry Co, який взяв на себе контроль над шахтою у травні, цього тижня заявив, що буде витрачати близько 30 млн доларів США на перезапуск шахти в наступні місяці. Загалом планується створення майже 400 сотень нових робочих місць.

Наприкінці минулого року TMI придбав Woodie Woodie в українського мільярдера Геннадія Боголюбова за нерозкриту суму. Сам пан Боголюбов придбав Woodie Woodie ще у 2008 році за 1,3 мільярда доларів, — пише The Australian

Шахта в Австралії.

Цікаво, що, згідно з даними Forbes за 2015 рік, усі статки Боголюбова розцінювалися в 1,3 мільярда доларів.

Британці, Ленін і комунізм (Independent)

Британське видання Independent, як і прийнято в серйозних світових політвиданнях, продовжує розглядати Україну з точки зору геополітики.

Це ЗМІ присвятило свої публікації сумнозвісним навчанням «Запад-2017» та іншим досить серйозним світовим темам і чомусь влітку вирішило звернути увагу на декомунізацію в Україні.

Україна демонтувала 1320 монументів комуністичного революціонера Леніна у рамках спроби Уряду позбавити країну символів радянської доби. — відзвітувало британське видання.

Чому саме цю новину про Україну опублікувало впливове лондонське видання — незрозуміло, адже процес декомунізації в Україні триває вже досить довгий час. Можливо це пов’язано із відкриттям монумента Фрідріху Енгельсові у Манчестері.

Український пам’ятник Енгельсу в Манчестері.

Статую доставили у Велику Британію з України — з селища на Полтавщині.

Статуя, висотою 12 футів, була розрізана на дві половини і скинута. Але 15 травня половини витягли на вантажівку і відправили до Манчестера. Під час своїх подорожей Європою, знятих на плівку, вантажівка зупинилася на батьківщині Енгельса, тепер частина міста Вупперталь на північному заході Німеччини,  – пише Independent.

Дантист для АТО (Wired)

Авторитетне американське видання Wired, шо спеціалізується на комп’ютерних технологіях, цього місяця вирішила менше уваги приділяти кібербезпеці та вірусній атаці на Україну,  і, натомість, написала про дантиста, який лікує бійців та звичайних мешканців в зоні АТО.

На перший погляд, це звичайний кабінет дантиста, але потім ти бачиш сліди від куль і осколків на стінах, — пише американське видання.

52-річний Ігор Ященко працює на волонтерських засадах в клініці за кілька кілометрів від лінії фронту. У нього — своя мобільна клініка, що приймає до 15 пацієнтів на день. На сьогодні клініка прийняла вже майже 10 тисяч клієнтів.

Мобільний пункт лікування / Wired

Уже з вересня, з початком нового медійного та політичного сезонів, Україна знову опиниться в заголовках світових ЗМІ. Матимемо надію, що новини будуть тільки позитивні.

Закінчив філфак у Кропивницькому. Назвав кішку «Киця», щоб не заплутатись. Вісім років вчився в університеті, хоча хотів бути журналістом. Через вісім років в журналістиці, мабуть, захочу знову вчитися. Люблю зефір.

Коменти