Ми впевнені, що ніхто не буде заперечувати: робототехніка — наш друг. Але зазвичай її застосовують у промисловості. З іншого боку, існує багато людей, чиє повсякденне життя може змінитися на краще, якщо в ньому з’являться роботизовані машини.

Наприклад, роботи-поводирі для сліпих або роботи, які знають мову жестів. Останні — це вже реальність!

Нещодавно ми писали про тернопільську винахідницю Тамару. Вона створила рукавичку, яка озвучує мову жестів. Сьогоднішній винахід трохи складніший та більш функціональний, аніж її пристрій, але завдання, які ставлять розробники перед ним, у дечому збігаються — аспіранти з Університету Антверпена хочуть допомогти глухим та особам із вадами слуху.

У шкільних класах, залах суду та вдома ці люди часто потребують усних перекладачів, але ті не завжди є поруч.

Розробники — Гай Фіеренс, Стійн Гюіс та Джаспер Слаетс — створили ASLAN (Antwerp’s Sign Language Actuating Node). Це роботизована рука з передпліччям, яка може перекласти текст на мову жестів.

Робо-рука зроблена з 25 пластикових частин, надрукованих на 3D-принтері, 16 моторів, мікрокомп’ютера Arduino Due і деяких інших електронних компонентів.

На друк пішло 139 годин, на складання — 10.

Пристрій через комп’ютер під’єднується до локальної мережі. Потім користувач зв’язується з цією мережею та відправляє повідомлення на ASLAN. Отримавши повідомлення, рука перекладає його на жести. Зараз робо-рука використовує принцип ручної абетки, згідно з якою кожна буква — це окремий жест.

Розробники роботизованої руки зі своїм винаходом.

Команда також експериментує над перекладом не тільки тексту, а й слів на слух. Для цього у дослідженнях використовується веб-камера та спеціальна рукавиця. За допомогою камери робот вчиться розпізнавати емоції, за допомогою рукавиці — знайомиться з новими жестами.

Зрозуміло, що однієї руки замало, аби передати текст та емоції. Тому в планах команди ще два проекти — створення другої руки та роботизованого обличчя.

Загалом ідея полягає не в заміні людей-перекладачів, бо наблизитися до їхнього рівня розробники навряд чи зможуть, визнають хлопці. Але ASLAN буде хорошою альтернативою, якщо потрібного експерта не буде поряд. Робо-руку також можна застосовувати, як вчителя — вона ніколи не втомиться повторювати той самий жест, поки учень його не запам’ятає.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти