Можливо, у найближчому майбутньому мені доведеться з вами розпрощатися, шановні читачі, бо тепер складати слова у речення вміють вже не лише люди, а й роботи. Один з них почав працювати в інформаційному агентстві Yonhap (Південна Корея).

Так, поки що він відписує маленькі новини, користуючись накопиченим досвідом своїх колег-людей. Але хтозна, скільки часу йому знадобиться, щоб нагострити своє віртуальне перо для написання аналітичних статей або авторських колонок?

Представлений Yonhap «робот-репортер» Soccerbot — це, звісно, не андроїд, схожий на людину, а автоматизована система. Поки що їй довіряють лише новини про перебіг англійської Прем’єр-ліги з футболу. Хоча вже зараз керівництво компанії вважає це дуже важливим кроком до новітніх технологій у журналістиці.

Власне стаття готується у три класичні етапи: збір даних, написання та вичитка.

На першому система звертається до п’ятьох різних джерел, щоб перевірити інформацію. (В українських ЗМІ, особливо регіональних, використання хоча б двох уже заслуговує на оплески та премію). На другому — текст створюється за допомогою бази даних слів та речень, якими найчастіше користуються журналісти агентства. На третьому — система перевіряє написане на орфографічні та граматичні помилки.

Що справді вражає, так це швидкість Soccerbot. Минає лише одна-дві секунди після того, як матч закінчився, а на сайті вже є коротка замітка.

Скріншот статей видання Yonhap, написаних роботом Soccerbot.

Офіційно перший матеріал вийшов 11 серпня, коли «Арсенал» та «Лестер» відкрили сезон. До цього систему тестували упродовж попереднього сезону англійської Прем’єр-ліги. За цей період Soccerbot написав 380 новин. Мова текстів — корейська.

В Yonhap також повідомили, що наступного року впровадять ще одного робота, який буде висвітлювати Зимові Олімпійські Ігри в Пхенчані.

Варто відзначити, що Soccerbot не є унікальним. У січні 2017 року китайське видання Southern Metropolis Daily надрукувало перший матеріал, написаний системою, подібною до корейської. Тема — автомобільний рух під час святкування Китайського Нового року. За одну секунду робот видав новину на 300 ієрогліфів.

Коментуючи цю подію, Ван Сяоцзюнь, професор Пекінського університету та один з розробників системи, сказав:

«Роботи не можуть проводити інтерв’ю, не можуть відповідати інтуїтивно або обирати кут, під яким варто вести розмову. Але вони можуть полегшити роботу ЗМІ, бо швидше друкують та краще аналізують дані».

↑ Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти