Можливо, у найближчому майбутньому мені доведеться з вами розпрощатися, шановні читачі, бо тепер складати слова у речення вміють вже не лише люди, а й роботи. Один з них почав працювати в інформаційному агентстві Yonhap (Південна Корея).

Так, поки що він відписує маленькі новини, користуючись накопиченим досвідом своїх колег-людей. Але хтозна, скільки часу йому знадобиться, щоб нагострити своє віртуальне перо для написання аналітичних статей або авторських колонок?

Представлений Yonhap «робот-репортер» Soccerbot — це, звісно, не андроїд, схожий на людину, а автоматизована система. Поки що їй довіряють лише новини про перебіг англійської Прем’єр-ліги з футболу. Хоча вже зараз керівництво компанії вважає це дуже важливим кроком до новітніх технологій у журналістиці.

Власне стаття готується у три класичні етапи: збір даних, написання та вичитка.

На першому система звертається до п’ятьох різних джерел, щоб перевірити інформацію. (В українських ЗМІ, особливо регіональних, використання хоча б двох уже заслуговує на оплески та премію). На другому — текст створюється за допомогою бази даних слів та речень, якими найчастіше користуються журналісти агентства. На третьому — система перевіряє написане на орфографічні та граматичні помилки.

Що справді вражає, так це швидкість Soccerbot. Минає лише одна-дві секунди після того, як матч закінчився, а на сайті вже є коротка замітка.

Скріншот статей видання Yonhap, написаних роботом Soccerbot.

Офіційно перший матеріал вийшов 11 серпня, коли «Арсенал» та «Лестер» відкрили сезон. До цього систему тестували упродовж попереднього сезону англійської Прем’єр-ліги. За цей період Soccerbot написав 380 новин. Мова текстів — корейська.

В Yonhap також повідомили, що наступного року впровадять ще одного робота, який буде висвітлювати Зимові Олімпійські Ігри в Пхенчані.

Варто відзначити, що Soccerbot не є унікальним. У січні 2017 року китайське видання Southern Metropolis Daily надрукувало перший матеріал, написаний системою, подібною до корейської. Тема — автомобільний рух під час святкування Китайського Нового року. За одну секунду робот видав новину на 300 ієрогліфів.

Коментуючи цю подію, Ван Сяоцзюнь, професор Пекінського університету та один з розробників системи, сказав:

«Роботи не можуть проводити інтерв’ю, не можуть відповідати інтуїтивно або обирати кут, під яким варто вести розмову. Але вони можуть полегшити роботу ЗМІ, бо швидше друкують та краще аналізують дані».

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти