Новий суд буде розглядати справи, які стосуються винятково електронної комерції та юридичних відносин у мережі. Весь процес — від подачі заяви до оголошення вироку — буде відбуватися через доступні засоби зв’язку, пише The Verge.

Поява віртуальної Феміди — це не забаганка, а необхідність. У країні зросла кількість спірних ситуацій, з якими традиційні суди вже не можуть впоратися. Водночас на території Китаю налічується понад 750 млн користувачів, 724 млн з яких користуються мобільним інтернетом.

Вибір міста — це також не випадковість. Ханчжоу, що лежить неподалік Шанхая, десь за годину їзди, має назву «столиця китайської електронної комерції».

Тут «прописані» такі компанії як Alibaba і NetEase.

Кіберсуд розглядає суперечки у сфері інтернет-торгівлі, наприклад, ті, що стосуються невідповідної якості товару, або суперечки щодо порушення авторських прав тощо.

Щоб звернутися до суду, позивачі повинні спочатку підтвердити свою особу або через Alipay (одна з найбільших платіжних систем, що входить до Alibaba Group), або фізично пред’явити посвідчення особи судовому клерку у Ханчжоу. Після цього починається досудовий розгляд справи за допомогою інтернету, телефону або відеозв’язку.

Якщо на цьому етапі сторони не зможуть домовитися, тоді позов формально передається до суду, і судове засідання також проходить в інтернет-режимі. Учасники процесу надають докази та відвідують слухання через власний акаунт на сайті онлайн-суду. Дані, пов’язані з судовим розглядом, шифруються через Alibaba Cloud.

Судовий розгляд справ у такий спосіб заощадить час, впевнені служителі Феміди. За таких умов подати позов — це справа п’яти хвилин.

«Онлайн-суд пропонує людям ефективне та економне з точки зору фінансів рішення нових видів суперечок, які виникають у мережі. Окрім цього, судовий орган надаватиме інтернет-магазинам такий самий ступінь судового захисту, як і оффлайн-магазинам з продажу цегли або будівельних розчинів», — каже Ду Цянь, головний суддя кібер-суду.

Інший його колега за умови анонімності висловив не таку оптимістичну думку. Він вважає, що ця установа може стати інструментом у боротьбі з такими торговельними майданчиками, як Taobao. Нещодавно той зазнав критики, коли виявилося, що через нього можна продавати нелегальні VPN. Завдяки VPN люди обходять онлайн-цензуру Китаю, що, звісно, владу не влаштовує.

За інформацією ВВС, перше онлайн-засідання відбулося 18 серпня. Суд почав розгляд справи про порушення авторських прав між автором та веб-компанією. Відповідач та позивач постали перед судом не особисто, а через відеочат. Слухання тривало 20 хвилин.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти