Громадська організація «Київський IT-кластер» разом з КМДА розробила проект інноваційного Центру розвитку підприємництва на базі кінотеатру «Братислава». Автори запевняють, що основна функція будівлі — показувати кіно — збережеться. Але головна родзинка — у запланованих змінах. Деталі задуму повідомляє прес-служба КМДА.

Зараз будівля кінотеатру, розташованого на Оболонській набережній, — у занедбаному стані, каже Геннадій Пліс, перший заступник голови КМДА. Тому запропонований проект зможе вдихнути нове життя у «Братиславу».

Концепт проекту

Також чиновник зазначив, що після відповідних робіт об’єкт залишиться у комунальній власності міста.

Загальна площа приміщень «Братислави» — 3 тис. м², з яких під кінотеатр виділять 620 м². Решту території відведуть під соціальний коворкінг (10% місць обіцяють безкоштовно віддати талановитій київській молоді), місця для роботи стартапів, конференц-зал, навчальні аудиторії, IoT-лабораторію і FabLab, стартап-алею та демзону проектів.

Вартість об’єкту — 700 тис. $. У «Київському IT-кластері» запевняють, що вже є попередні угоди з IT-компаніями про підтримку першої черги будівництва на 100 тис. $.

«Окрім приватних інвестицій, ми розраховуємо на локальні грантові програми, гранти COSME Європейської комісії на розвиток кластерів та інфраструктури», — кажуть у прес-службі КМДА.

Загалом створення Центру розвитку підприємництва має пройти у три етапи. На першому запустять кінозал та відкриють першу частину коворкінгу на 220 м². (Для реалізації цього плану знадобиться рік з моменту узгодження всіх правових аспектів).

На другому реконструюють велику залу, щоб там могли працювати стартап-команди. На третьому — у підвальних приміщеннях «Братислави» з’явиться лабораторія.

На старий кінотеатр чекає «нове життя».

«IT-кластер» повинен отримати будівлю кінотеатру в безоплатне користування терміном на 10 років.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти