Активні дописувачі Facebook неодноразово стикалися з незвичними, а може, й трохи неадекватними проявами цензури у цій соцмережі. Іноді важко зрозуміти, чому видалили цей пост або заблокували той обліковий запис.

З іншого боку, треба розуміти, що модератори Facebook виконують титанічну роботу, аби уберегти користувачів від негативного контенту: пропаганди тероризму, ненависті тощо. Саме тому щодня Fb блокує 1 млн акаунтів, пише CNBC.

«Але ми все одно не можемо зупинити всіх, хто порушує принципи нашої спільноти», — цитують журналісти Алекса Стамоса, віце-президента з кібербезпеки Facebook. Також він зазначив, що головні вороги модераторів — це спам, шахрайство та мова ворожнечі.

Водночас пан Стамос визнав, що інколи під ніж йдуть повідомлення та відео, які не містять згаданих вище ознак.

«Коли ви маєте справу з мільйонами і мільйонами взаємодій, ви не можете ввести правила і виконувати їх без певної кількості помилкових рішень», — пояснив він під час публічної дискусії у Сан-Франциско.

Подібні випадки — це суто технічні проблеми, додав віце-президент.

Але прибічники свободи слова, які також були присутні на заході, вважають, що проблема лежить у дещо в інший площині:

«Робота модераторів Facebook не є прозорою, бо вони не завжди дотримуються правил, за якими ніби працюють», — каже Єва Гальперін, директор з кібербезпеки у Electronic Frontier Foundation.

Алекс Стамос відкинув ці звинувачення: «Це не просто група білих хлопців, які вирішують, що видалити, а що залишити». За його словами, при модеруванні контенту, позначеного як «мова ворожнечі», працівникам Facebook необхідно враховувати законодавство понад 100 країн. У деяких з них — це інструмент для придушення політичного інакомислення, тому важко розібратися, що саме можна назвати «мовою ворожнечі».

Раніше Марк Цукерберг заявив, що компанія додатково працевлаштує 3 тис. модераторів. Це рішення було ухвалено після низки звинувачень від європейських країн у неналежному захисті користувачів від негативного контенту. Ось, наприклад, ми писали про плани Німеччини штрафувати соцмережі на 50 млн € за фейки та пости, що розпалюють ненависть.

Стамос підтвердив, що «розширення команди» триває. Але у цій боротьбі Facebook розраховує не лише на людей, а й на штучний інтелект. Тому що важко, мабуть, покладатися на співробітників, які отримують 15 $ на годину та мають психологічні проблеми, бо щодня переглядають сотні фотографій та відеороликів, які містять сцени насильства.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти