2 вересня курс біткоїна досяг нового історичного максимуму у 5 тис. $. Але це свято пройшло повз українських криптодобувачів, бо наші можновладці досі не знають, що робити з цією віртуальною валютою та який статус їй надати.

Проте є надія, що до кінця вересня це питання нарешті буде вирішено. Принаймні, в цьому упевнений Олексій Мушак, народний депутат України.

Минулого тижня відбулося засідання Ради фінансової стабільності, на якому почали вирішувати долю біткоїна, написав пан Мушак на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, відповідні регулятори (НБУ, МінФін, НКЦПФР тощо) розуміють, що криптовалюти треба «захистити та зберегти».

«Було навіть бажання оголосити, що біткоїн та блокчейн — це не зло та вони не заборонені. Але вирішили взяти три тижні для роботи task force (група фахівців для вирішення конкретного завдання, — ред.) Щоб більш ґрунтовно. Спільна позиція буде опублікована на сайтах всіх регуляторів», — повідомив нардеп.

Також він додав, що невизначеність правового статусу не може бути причиною «для наїзду силових органів». Але, як ми знаємо, в нашій країні можливо все. Про деякі випадки, коли правоохоронні органи, в тому числі й СБУ, вже виявили надмірну цікавість до майнінг-ферм, ми вже писали.

Зі свого боку Державна фіскальна служба України не рекомендує громадянам навіть розраховуватися біткоїном. Пояснюючи таку позицію, податківці посилаються на кілька документів: Конституцію України, Цивільний кодекс та ін. Найсвіжіший з них — офіційне роз’яснення Нацбанку:

«НБУ розглядає криптовалюту біткоїн «як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальною вартістю і не може використовуватися на території України як засіб платежу, бо це суперечить закону» та рекомендує користовуватися послугами лише тих платіжних систем, які внесені НБУ до відповідного Реєстру», — цитує «Укрінформ» ДФС.

До речі, роз’яснення Нацбанку — від 10.11.2014. Тобто якщо б наші чиновники дивилися у майбутнє, то питання уже три роки як було б закрите і біткоїн приносив би користь вітчизняній економіці.

Але дивитися у минуле — є характерною рисою нашого народу та нашим тягарем, на жаль.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Виталий

Так какой статус могут дать? О чем это будет говорить и к чему приведет это или хотя-бы что станет возможным для простых смертных и для бизнеса? Статья очень размытая и водянистая. Ничего не ясно

Назар Токар

Все буде залежати від того, що буде в законі. Як ми можемо говорити про наслідки того, що ще не сталося, і про що відомо небагато?