Добрі новини для Запоріжжя — до кінця року в цей регіон можуть вкласти 400 млн $ у рамках будівництва вітрової електростанції. Про це стало відомо під час зустрічі прем’єр-міністра Гройсмана з Реєм Вошберном, головою Корпорації закордонних приватних інвестицій США (Overseas Private Investment Corporation або «OPIC»).

Гроші має отримати компанія EuroCape Wind Farm, цитує пана Вошберна видання UBR.ua.

«Раніше надійшла інформація про те, що EuroCape Ukraine І погодило питання всіх боргових і акціонерних інвестицій зі спорудження в Запорізькій області першої черги ВЕС сумарною проектною потужністю 500 МВт».

За словами Пітера Джастіна О’Брайєна, директора українського філіалу, кошти мають оформити до 31 грудня 2017 року.

Цікаво, що розмови про будівництво вітряної електростанції на теренах Запорізького регіону точаться вже 5 років. Наприклад, 2012-го року той же пан О’Брайєн разом з тодішнім головою Мелітопольського району Олексієм Недільком підписали договір оренди, «щоб на території району могли бути встановлені вітроелектрогенератори». Тоді мова йшла про інвестиції у розмірі 1,3 млрд грн. На ці гроші збиралися побудувати 180 генераторів у Приазовському районі та 20 – у Мелітопольському.

Безпосередньо на сайті EuroCape вказано, що дочірня компанія EuroCape Ukraine I з’явилася 2008 року з офісом у Києві.

«… Сьогодні компанія подає заявку на отримання дозволу на будівництво вітрового парку потужністю 500 МВт, що буде одним з найбільших подібних об’єктів у Європі», — зазначено у повідомлені.

У травні Financial Times писало про те, що EuroCape планує збудувати вітроенергетичну установку на 500 МВт саме 2017 року. Загальний бюджет проекту — 1 млрд $. Журналісти зазначали, що майбутній об’єкт має не найкращих сусідів: анексований Крим та зону АТО.

Але пан О’Брайєн був налаштований оптимістично.

«Тут можна заробляти гроші», — цитує Пітера FT. На його думку, отримувати прибуток можна через Закон про ринок електроенергії, який Рада ухвалила в квітні. Документ визначає «правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії та регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем та постачанням е/е». На думку голови EuroCape Ukraine, закон допоможе об’єднати енергетичні системи України та ЄС.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти