У нашій технологічній реальності інтернет можна знайти майже у кожному пристрої — у телефоні, фотокамері, автомобілі. Не стали винятком і сучасні кардіостимулятори. Більш того, днями виявилося, що життя майже півмільйона людей під загрозою, бо їхні медичні прилади від компанії Abbott мають слабкі місця в прошивці, якими можуть скористатися хакери. Про це повідомляє Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), пише Motherboard.

Пацієнтам, що використовують проблемні кардіостимулятори зі списку FDA, потрібно якнайшвидше відвідати своїх лікарів, щоб ті оновили прошивку приладів. Це пропозиція компанії Abbott, яку вони виклали у відкритому листі до лікарської спільноти Америки. Водночас Управління оголосило про відкликання проблемних моделей.

За даними FDA, власниками вразливих кардіостимуляторів є 465 тис. пацієнтів.

Минулого року приватний інвестиційний фонд Muddy Waters вже застерігав лікарів про можливість зламу пристроїв на відстані до 15 метрів. На їхню думку, зловмисник міг взяти кардіостимулятор під контроль, щоб знизити або прискорити темп серцебиття. Однак жодного повідомлення про скоєння такої шкоди не надходило.

Однак ситуація, що склалася — це добре нагадування про потенційні та безпрецедентні ризики, які можуть виникнути через те, що медичний пристрій під’єднано до інтернету.

«FDA нагадує пацієнтам, лікарям та медперсоналу, що будь-який медичний прилад, підключений до мережі (наприклад, через Wi-Fi, публічний або домашній інтернет), може мати слабкі місця. Ними можуть скористатися кіберзлочинці. Водночас широке використання бездротових технологій і надійного програмного забезпечення в медичних пристроях може призвести до безпечнішого, ефективнішого, зручнішого та своєчасного надання медичних послуг», — зазначили в Управлінні.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти