Єрченко Вадим
Опубліковано: 15 Вересня 2017

На черзі наша вже постійна рубрика «Що там із цензурою в Китаї?». Якщо коротко — все ще гірше, ніж було.

Якщо розгорнуто — у Піднебесній ухвалено нові правила.

Тепер інтернет-користувачі, які хочуть залишити коментар, повинні зареєструватися під своїм справжнім ім’ям, тобто розкрити особистість. Псевдоніми можна використовувати, але спочатку їх треба прив’язати до своєї персони. Такі радісні новини отримали громадяни Китаю напередодні XIX з’їзду Комуністичної партії, який відбудеться 18 жовтня у Пекіні.

Журналісти The Verge відзначають, що насправді обов’язкова реєстрація користувачів — це не нова норма, та її виконання не могли забезпечити упродовж трьох останніх років. Але цього разу все буде інакше, бо тепер саме провайдери несуть повну відповідальність за ідентифікацію юзерів.

Вони, провайдери, та інші постачальники послуг також повинні повідомляти уряд про повідомлення або коментарі на будь-якій платформі, зміст яких порушує закон. Ще до їхньої публікації.

Незважаючи на численні спроби Китаю контролювати інтернет, користувачі завжди знаходили способи обходити правила та зберігати анонімність, наприклад, через Weibo. Це китайський сайт мікроблогів, подібний до Twitter.

Також китайці, щоб обійти «Великий китайський файрвол», використовували VPN. Але цей засіб ліг під тиском цензури. На початку серпня Apple вилучила кілька VPN-додатків з iTunes в Китаї, посилаючись на місцеве законодавство.

За інформацією Еngadget, у провайдерів є час до 1 жовтня, щоб забезпечити виконання встановлених правил. Офіційна причина їхнього ухвалення — бажання «перешкодити хибним чуткам, пліткам та незаконним повідомленням», цитують журналісти представників уряду КНР. Також вони зазначають, що люди бояться виступати проти нинішнього політичного режиму навіть у мережі, якщо їх легко можуть знайти через акаунти, прив’язані до ПІБ. Росії є чого повчитись у своїх китайських побратимів.

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.