Здавалося б, лише нещодавно американці змогли через суд довести, що безпілотні літальні апарати (БПЛА) не треба реєструвати. Але ж ні, владні структури роблять новий маневр.

Цього разу ініціатором виступає Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO), спеціалізована установа ООН. Там пропонують створити єдиний для всіх країн реєстр. Мовляв, це полегшить роботу правоохоронним органам.

У травні 2017 року власникам дронів вдалося перемогти Федеральне управління цивільної авіації США (FFA). За ініціативою останнього було ухвалено закон, який зобов’язував реєструвати коптери в американському реєстрі. Врешті-решт апеляційний суд прирівняв БПЛА до авіамоделей, які не треба фіксувати, а на національному рівні й поготів. Але того ж травня Китай пішов шляхом FFA.

До реєстрації також хочуть вдатися у Великобританії.

Свою пропозицію представники ICAO планують висунути під час симпозіуму в Монреалі, який триватиме 22-23 вересня, повідомляє The Reuters. На думку ООН, єдиний реєстр дозволить уникнути створення декількох баз даних на користь універсального сервісу надання послуг. Завдяки йому правоохоронні органи зможуть дистанційно ідентифікувати та відстежувати безпілотні літальні апарати разом із операторами та власниками у режимі реального часу.

«Виробники безпілотників стурбовані тим, що Європа може взяти за основу одні стандарти, США — інші, Китай — треті. Через розбіжності компанії повинні будуть робити дрони під кожний ринок окремо», — розмірковує Стівен Смімер, директор аеронавігаційного бюро при ICAO.

Ще одна причина — кількість дронів невпинно зростає, тому надалі зіткнення з комерційними літаками майже неминучі. Навіть журналісти з Engadget вважають, що в небі стає все тісніше.

«Після ураганів «Харві» та «Ірми» кількість БПЛА, використаних державними та місцевими агентствами, зросла до рекордної. Тому пошук нових варіантів правого врегулювання — це цілком закономірний розвиток подій», — вважають в Engadget.

Поки неясно, хто буде керувати єдиною базою даних, якщо, звісно, її буде створено. Можливо, ICAO. Інше питання — які правила з тих, що вже існують, візьмуть за основу? US FAA для комерційних БПЛА, правила реєстрації Китаю або ті, що ухвалять у Європейському агентстві з безпеки польотів (EASA)?

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти