Єрченко Вадим
Опубліковано: 6 Жовтня 2017

Здавалося б, тяжка економічна ситуація в Україні триває четвертий рік поспіль, але деякі показники кажуть, що все не так погано. За перші шість місяців до нас завезли 550 тис. ПК. Це на 27,3% більше, ніж рік тому, кажуть в International Data Corporation, міжнародній компанії, що спеціалізується на маркетингових дослідженнях.

Саме тому аналітики зробили висновок, що насправді економічна ситуація вже вирівнюється. Підтвердження цьому — стабільний курс гривні упродовж певного періоду та збільшення державних закупівель.

«2017 року ринок комп’ютерів, планшетів і смартфонів не виросте», — а це казали дослідники з Gartner.

Також вони зазначали, що покупців зараз цікавлять мобільні пристрої, мовляв за підсумками IV кварталу 2016 року світовий ринок ПК скоротився на 3,7%.

Але в Україні своя атмосфера!

«Ринок десктопів зріс на 9% і досяг позначки 188 тис. од. Водночас локальні бренди зміцнили позиції: у другому кварталі їхня сукупна частка склала 88% (у минулому році — 83%), переважно завдяки активній участі в тендерних закупівлях», — кажуть в IDC.

Звісно, ноутбуки замовляють ще краще — поставки збільшилися на 39% до 362 тис. од. Такі показники пов’язані з підготовкою учасників ринку до зростання відпускних цін напередодні сезону B2С («бізнес для споживача» — ред.), вважає Олена Федорова, аналітик IDC. Завдяки цьому на складах дистриб’юторів накопичилися дешеві моделі.

Український ринок ПК.

Але Україна — не єдина держава, куди ПК завезли більше, ніж зазвичай. Лідер рейтингу IDC — Казахстан (51,5%). У Росії: +10%. У країнах Центральної та Східної Європи: +5%. А ось в Польщі та Чехії: -6%.

За прогнозами аналітиків, 2017 рік Україна завершить з +7,5%. Загалом ринок ПК наблизиться до позначки 1,2 млн од.

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці

  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.