Ми багато раз чули (та й самі писали), що продавати електроенергію за «зеленим» тарифом може бути дуже вигідно. Та про які цифри йде мова? Не завжди є відповідь на таке питання…

Але сьогодні є: СЕС «Лиманська енерджі» (місто Рені на Одесщині) за перші 6 місяців 2017 року отримала 252 млн грн. за реалізовану електроенергію.

За словами Галини Кравченко, головного спеціаліста відділу економічного розвитку і торгівлі Ренійської райдержадміністрації, всього за звітній період район виробив різноманітної продукції на 263 млн грн.

Таким чином можна вважати, що СЕС у Рені — містоутворювальне підприємство.

Хоча тут також є порт, нафтобаза та дві залізничні станції.

«Лиманська енерджі» складається з двох блоків. Потужність першого — 21,39 МВт, другого — 21,98 МВт. Цю СЕС 2013 року побудувала австрійська компанія Activ Solar. 2016-го новим власником стала китайська державна компанія CNBM New Energy Engineering Co., Ltd. Об’єкт тоді викупили викупили за борги.

Загалом 2016 року китайці оформили права власності на 10 найбільших сонячних станцій в Україні загальною потужністю 267 МВт.

«У цю галузь ми вклали близько 1 млрд $ інвестицій, в тому числі — товарними кредитами. Понад 168 млн € були конвертовані у капітал десяти сонячних електростанцій. Контроль над зазначеними активами ми отримали в обмін на погашення заборгованості», — розповів Юнчжи Чен, генеральний директор компанії.

Станом на 2016 рік CNBM мали 60% всіх потужностей СЕС нашої держави.

Об’єкти, що їй належать, розташовані в Одеській («Приозерне»-1,2, «Лиманська Енерджі»-1,2, Дунайська СЕС-1,2, «Франко Солар», «Франко Піві») та Миколаївській області («Нептун Солар», «Схід Солар»).

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти