Китай — яскравий приклад того, що у неокомунізму все одно є межі, яким би прогресивним він не був. У випадку Піднебесної цією межею став біткоїн — Центральний банк КНР визнав незаконним проведення ICO (збір коштів інвесторів із використанням криптовалюти, за аналогією з розміщенням цінних паперів на біржі) і зажадав негайно припинити подібні операції. Наказано — зроблено! Але трейдери переїхали до країни Сонця, що Сходить.

«CryptoCompare показує, що на Японію припадає понад 50% обсягу торгів біткоінами. Китайські трейдери вже перебралися до Японії. Частка Китаю в цих торгах — менше ніж 7%», — зазначив експерт Джозеф Янг.

Журналісти Techcrunch кажуть, що у попередні роки частка Піднебесної на цьому ринку складала понад 90%. Але через низку законодавчих «ініціатив» вона поступово зменшилася.

Щодня китайські електронні «ферми» генерують криптовалюти на сотні тисяч доларів. Ймовірно, їм доведеться покинути країну або перейти в підпілля.

Заборона ICO стала останнім цвяхом у труну криптомережі. Упродовж вересня-жовтня великі китайські біржі припинять торги біткоїном та іншими криптовалютами на локальному рівні.

«Це добре. Заборонивши біткоїни, Китай більше не зможе грати з ринками. Жодна країна не може вбити криптовалюту. На зміну централізованим біржам прийдуть децентралізовані», — таку думку висловив творець криптовалюти Litecoin Чарлі Лі.

Він також зазначив, що заборона торгівлі в Китаї торкнеться лише 10-15% криптовалютних трейдерів.

Звісно, такі події негативно відбилися на курсі біткоіна. До заборони він наближався до відмітки у 5 тис. $ за один BTC. Після — впав до 3,6 тис. $. Але, за словами експертів, ринок стабілізується найближчими тижнями. Цього часу вистачить, щоб трейдери змогли освоїтися на нових ринках, у тому числі й на ринку Японії.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти