У вересні Президент Порошенко порадував українців доброю звісткою — Європейський парламент підтримав ідею щодо скасування роумінгу для громадян України в країнах ЄС. Здавалося б, це беззаперечна перемога. Але вітчизняні мобільні оператори, які потім коментували цю подію, майже перетворили її на зраду.

Варто зазначити, що оператори Київстар та Vodafone частково або повністю належать Росії і їх власники навряд чи зацікавлені у сприянні розвитку українського ринку мобільного зв’язку.

Зрозуміло, що підтримати — це не синонім слова «прийняти» або «скасувати». Зараз мова йде про перспективу. Поки що питання нашого з вами роумінгу внесли до проектів документів Саміту «Східне партнерство», що пройде у Брюсселі 24 листопада. Там його і розглянуть.

Ясна річ, представники українських мобільних операторів уже висловили свої перші думки з цього приводу. Найбільшим песимістом виявився Петро Чернишов, президент компанії «Київстар». На його думку, скасування роумінгу призведе до підвищення тарифів всередині країни.

«Роумінг — це не головна, але суттєва частина наших доходів. Якщо ці доходи зникнуть, нам доведеться компенсацію цих коштів шукати на внутрішньому ринку», — цитує Петра Андрійовича «Економічна правда».

Ось так перемога одним коментарем перетворилася на зраду. Але голова «Київстару» не лише засмутив, але й «потішив» — найближчим часом роумінг не скасують.

З цією думкою згодна Вікторія Павловська, прес-секретар Vodafone. За її словами, процес скасування плати за роумінг може тривати близько трьох років, бо, окрім європарламентарів, до нього мають долучитися регулятори та оператори різних країн.

Панові Порошенку буде зручніше дзвонити синові в Британію. Фото — Київпост.

На щастя, компанії мобільного зв’язку, зокрема, й українські, не можуть контролювати поширення бездротового інтернету (йдеться про wi-fi мережі) та широке застосування різноманітних гаджетів.

Повертаючись до роумінгу та його можливого скасування — Україна не єдина країна, яка має такі перспективи. Чиновники ЄС обговорюють припинення роумінгових платежів також для Молдови та Грузії.

Нагадаємо, що водночас Україна веде перемовини з Ізраїлем. Тема та сама — скасування роумінгу. Офіційно про це стало відомо 22 серпня, під час зустрічі Павла Клімкіна, міністра закордонних справ, та Зеєва Елькіна, міністра з питань охорони навколишнього середовища Ізраїлю.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти