Єрченко Вадим
Опубліковано: 20 Жовтня 2017
Оновлено: 21 Жовтня 2017

«Роботи, створені за образом та подобою людською…». У нашому дитинстві це були лише фантазії, які підживлювалися науково-фантастичною літературою (Айзек Азімов, Станіслав Лем, Філіп К. Дік та інші).

Ну, й кінематографом, звісно, на кшталт «Термінатора», «Робокопа» та навіть «Електроніка». Але зараз робототехніка — це професія не туманного майбутнього, а сьогодення (нехай теж доволі незрозумілого). Нещодавно український фонд BrainBasket спільно з компанією «Пролего» створив безкоштовний відеокурс «Основи робототехніки».

Серія відеоуроків розрахована на дітей шкільного віку та їхніх батьків. Дорослих зацікавить опис роботів, їхніх можливостей та програм, а малечі сподобається взаємодія з роботами.

Головна мета, яку ставлять перед собою організатори — перебороти нелюбов дитини до точних наук.

«Ми навчимося створювати прості механізми та алгоритми, за допомогою яких роботи будуть рухатися. Ми познайомимося з такою комплексною наукою, яка охоплює всю шкільну програму. Те, про що ми будемо розповідати, піде вашій дитині лише на користь», — запевняє Надія Владикіна, викладач робототехніки.

Наприклад, у першому оглядовому випуску вона розповідає про те, які є роботи-конструктори для дітей. Найпростіший — це LEGO Education WeDo 2.0.

Він зрозумілий та яскравий, але головне — його можна програмувати на певні дії за допомогою спеціального ПО. Цього «розумника» можуть збирати діти, яким виповнилося 6 років.

Курс розкаже, як з набору Lego з ноутбуком створити робота своїми руками.

Загалом курс складається з 10 випусків:

 • Огляд курсу
 • Lego WeDo 2.0
 • Lego Mindstorms EVE 3. Опис
 • Lego Mindstorms EVE 3. Програмування та конструювання
 • Arduino
 • Tetrix
 • Tetrix, програмування
 • RevRobotics, конструкція
 • RevRobotics, програмування
 • Теорія текстового програмування

Онлайн-курс є безкоштовним та поширюється у вільному доступі для некомерційного використання.

Всі лекції можна знайти за посиланням.

BrainBasket — це некомерційна організація, яка сприяє розвитку IТ-освіти в нашій країні. «Пролего» — це офіційний дистриб’ютор LEGO Education в Україні, який адаптує та впроваджує міжнародну навчальну програму LEGO Education та є офіційним представником Всесвітньої олімпіади з робототехніки.

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.