Українські законотворці затвердили Концепцію розвитку електронного врядування до 2020 року. Якщо все піде за планом, то до кінця 2018 року громадянам та представникам бізнесу буде доступно близько 100 найбільш уживаних послуг.

Зараз діє тільки 30.

Але це ще не все. Найближчим часом мають розробити єдиний портал для надання всіх електронних послуг, запровадити електронні договори та популяризувати електронні сервіси. Про це повідомив Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного врядування, на засіданні уряду.

Зі свого боку прем’єр Гройсман перерахував кілька послуг, які запрацюють найближчим часом:

«До кінця року громадяни та бізнес отримають: реєстрацію дитини при народженні, реєстрацію шлюбу, дозвіл та ліцензію на перевезення, ліцензію на тютюн та алкоголь, первинну реєстрація авто тощо. Запрацює електронна мобільна ідентифікація MobileID та автоматичний обмін даними між реєстрами відповідно до кращих практик ЄС».

Крім того, Гройсман нагадав, що 2016 року Україна піднялася на 25 позицій у світовому рейтингу розвитку електронного уряду. Якщо 2014 року ми посідали 87 місце з 193 країн, то за два роки — вже 62-ге.

Загалом схвалена rонцепція має три напрямки:

  • Модернізація публічних послуг
  • Модернізація публічного управління
  • Розвиток електронного урядування єдиної координації

Також стало відомо, що на впровадження системи електронного документообігу, проекту «Електронні архівні системи» та Mobile ID урядовці витратять 28,77 млн грн.

Докладніше про систему Mobile ID в України ми писали тут.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти