Пригадую свої шкільні уроки інформатики: нортон командер, турбо бейсік, якісь міні-ігри, щоб вивчити розташування літер на клавіатурі, та теоретичні знання про оргтехніку. Звісно, такий багаж знань залишився багажем, чиє місце — на антресолях.

Певен, що подібна доля спіткала багатьох із вас. Можливо, навіть самого Олександра Лісовського та його колег, які започаткували освітній проект The Future.

Вони власноруч розробили цикл уроків з інформатики, який тепер безкоштовно розповсюджують серед українських шкіл. Хлопці пропонують розповідати дітям не про умовні командери та бейсіки, а про реальні дрони та VR!

«Два-три роки тому мене запросили до школи сина. Нічого незвичайного, просто батькам пропонували розповісти про себе. Я взяв з собою 3D-принтер, на якому потім надрукував невеличкий кораблик. Діти були у захваті, а я зрозумів, що є потреба розповідати про такі інноваційні штуки», — розповів пан Лісовський журналістам Skrypin.ua.

Зараз на сайті thefuture.news можна знайти вже 8 уроків. На кшталт «Біткоїни — цифрові гроші майбутнього» або «Поновлювана енергія майбутнього». За словами Олександра, до кінця року їх буде вже 40.

Такої кількості вистачить на цілий шкільний рік.

Олександр Лісовський заснував «The Future», щоб безкоштовно знайомити українських школярів із сучасними технологіями.

Користуючись можливістю, ми самі поставили Олександрові кілька запитань.

— Чи потрібно було узгоджувати програму з Міністерством освіти?

— Ні. Ми показали наші конспекти уроків, і Міністерство вирішило нас підтримати, бо це відповідає концепції Нової Української школи та наповнює її змістом.

— Скільки людей працювало над розробкою уроків? Яка в них освіта?

— Конспект уроку складає вчитель приватної школи з педагогічною освітою Оксана Панасюк (є на сайті). Статті пишуть як технічні спеціалісти, так і фахові копірайтери.

— Хто фінансує проект?

— Компанія MacPaw. Частина команди працює на волонтерських засадах.

— Чи плануєте ви відкривати позашкільні курси на кшталт курсів юного техніка?

— Ми плануємо зосередитись тільки на онлайн-освіті. Для офлайн-уроків долучаємо партнерів. Зараз ведемо перемовини з BrainBasket. Вони мають 60 навчальних хабів у 37 містах України.

Відомо, що до проекту The Future вже долучилися 300 шкіл та 24 хоумскулери (діти, що навчаються вдома) з усієї України.

Окрім вже перерахованого, команда пана Лісовського вчить дітей, знову ж таки, безкоштовно… їздити на електрокарах Tesla! Зараз така можливість є лише у київських школярів, хоча вже незабаром географія може стати значно ширшою, каже Олександр.

«Реєстрація заповнена до червня 2018 року. Це приблизно 40 шкіл Києва — один урок на тиждень. Залишилася пара вакантних тижнів, у травні та перед Новим роком. Але, можливо, ми скоро анонсуємо нові уроки у інших містах. Зараз ведемо перемовини з партнерами».

Київські школярі можуть самі випробувати, що таке електрокар Tesla, дізнатись про принципи його роботи і проїхатись цим екологічним транспортом.

Але й це ще не все: діти зможуть не тільки прослухати лекції, а й потримати у руках різноманітні «розумні» девайси. Вже є домовленості з LaMetric (розумний настільний годинник), PetCube (пристрій, що дозволяє власникам домашніх тварин стежити за своїми улюбленцями на відстані), Ajax systems (охоронні системи, контролери, датчики та пристрої для розумного будинку).

Ці компанії надали тестові пристрої, які поїдуть у турне українськими школами.

«Наша мета — достукатись до кожної з 17 тис. шкіл України, побудувати спільноту вчителів інформатики та забезпечити наших дітей знаннями, які допоможуть їм обрати цікавий напрямок розвитку. Бо успіх — це наполеглива праця та розуміння потреб майбутнього», — певен Олександр.

Тому, якщо ви вчитель інформатики, реєструйтеся на сайті thefuture.news, завантажуйте безкоштовні плани уроків та вчить дітей чогось справді корисного. А якщо ці рядки читає батько або школяр — не вагайтеся, розкажіть про цей проект вашому вчителю інформатики.

До речі, вже скоро The Future відкриє прийом заявок на уроки з пілотування дронів! Усі анонси — також на сайті або у групі проекту на Fb.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти