Канали в Telegram — це інструмент для трансляції повідомлень великим групам читачів. Теоретично вони можуть мати необмежену кількість членів, на практиці є обмеження у 20.000 учасників.

Коли ви надсилаєте повідомлення у канал, воно підписується іменем каналу, а не вашим. Можна призначати додаткових адміністраторів, які також можуть керувати вашим каналом.

Нові учасники бачать всю історію повідомлень у каналі, до якого вони приєднуються.

Якщо хочете, ви можете приєднайтеся до офіційного каналу Tokar.ua, щоб моментально отримувати посилання на нові статті.

Як створити канал

  • iPhone: створіть нове повідомлення (натисніть значок у верхньому правому куті розділу «Чати», Chats), потім виберіть «Новий канал» (New channel).
  • Android: натисніть значок з олівцем у списку чатів і виберіть «Новий канал».
  • Windows Phone: натисніть кнопку «+» у нижній панелі і виберіть «Новий канал».

Особливості каналів

  • При редагуванні або видаленні повідомлень після публікації в групу вони оновлюються або видаляються для всіх учасників.
  • Оновлення історії: вся історія повідомлень у вашому каналі завжди повністю буде доступна на всіх пристроях, в яких ви активували Telegram.
  • Миттєвий пошук: пошук за повідомленнями відбувається дуже швидко навіть серед десятків тисяч записів. Окрім пошуку за ключовими словами, можна фільтрувати повідомлення за відправником.
  • Відповіді, згадки, хеш-теги: якщо хтось відповідає вам, вказуючи ваше ім’я, таке повідомлення можна швидко побачити у відповідях.
  • Розумні сповіщення: будь-яку групу можна «приглушити», тоді ви отримуватимете сповіщення лише тоді, коли люди згадують вас або відповідають на ваші повідомлення.
  • Закріплені повідомлення: можна закріпити одне повідомлення, яке відображатиметься у верхній частині чату. Всі учасники отримають сповіщення про нього — навіть якщо вони вимкнули звичайні повідомлення з вашої групи.
  • Обмін файлами: Надсилайте та отримуйте файли будь-якого типу, розмір до 1,5 Гб, доступ до них одразу ж на інших пристроях.

Керування групами

Власник групи може призначати адміністраторів, які зможуть масово видаляти повідомлення, контролювати членство та закріплювати повідомлення.

Окрім того, керувати групами можна і через ботів. Власник групи сам може створити власні інструменти для будь-яких потреб, використовуючи наш Bot API на основі документації.

Публічні групи

Для своєї групи ви можете створити окрему адресу у форматі t.me/tokar_ua. Перейшовши за посиланням, кожен зможе переглянути всю історію чату та приєднатися до нього.

Супергрупи

Якщо група з часом матиме багато учасників, її статус можна оновити до «супергрупи». Супергрупи мають до 20.000 учасників, а також уніфіковану історію, тому видалені повідомлення зникають для всіх членів. Як і у звичайних групах, тут можна закріплювати повідомлення нагорі чату, щоб всі учасники могли їх бачити, включно із тими, хто щойно приєднався.

Канали — зручний і простий в роботі інструмент для трансляції записів великим аудиторіям. Як заявляє розробник, канал може мати необмежену кількість учасників, хоча в документації мова йде про 20 тисяч. Коли ви публікуєте повідомлення в каналі, це повідомлення підписується іменем і аватаром каналу, а не автора.

Яка різниця між групами, супергрупами та каналами?

Групи в Telegram підходять для обміну матеріалами з невеликим колом друзів чи співпраці у невеликих командах. В них може бути до 200 учасників, і кожен може додавати нових учасників та редагувати ім’я та групу фотографій. На відміну від груп, супергрупи та канали керуються їхніми власниками або призначеними адміністраторами.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти

bavial13

Спасибо за статью. Расскажите еще про телеграмм чат-боты, чтоб уже точно было понятно что это и какие возможности их. Какие есть популярные? Спасибо!

Назар Токар

Скоро буде ;)