«Хто володіє інформацією, той володіє світом», — кажуть розумні люди. «І грошима», — додаємо ми. Але дехто сприймає цю тезу надто буквально. Екс-посадовець з Київщини, який продавав особисті дані українців, вочевидь, один із них. Як саме ці дані потрапили йому до рук, зараз з’ясовує кіберполіція.

Відомо, що підозрюваному 40 років. Не так давно він був технічним працівником в одному з територіальних управлінь Пенсійного фонду Київської області. Під час обшуків за місцем проживання правоохоронці знайшли в нього понад 250 баз даних, що заборонені для вільного доступу та перебувають під захистом закону.

Працівники відомства вилучили в екс-посадовця комп’ютер та іншу техніку, за допомогою якої він збував персональну інформацію. На жаль, кіберполіція не повідомляє, як довго підозрюваний займався цим «бізнесом» та скільки встиг заробити.

Колишній посадовець мав у розпорядженні 250 баз даних, якими торгував.

Ще одне питання, відповідь на яке шукають слідчі — звідки в колишнього техпрацівника ці бази даних. Поки що є дві версії. За першою, він отримав їх завдяки своїй посаді, бо серед інших БД кіберполіціянти знайшли також інформацію про пенсіонерів.

«Водночас ми не виключаємо того факту, що зловмисник, маючи відповідну технічну освіту, самостійно втручався в роботу комп’ютерів користувачів або ж заражав їх шкідливим програмним забезпеченням, щоб отримати потрібну йому інформацію.

За цим фактом розглядається питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 361 КК України», — повідомляє прес-служба кіберполіції.

Зараз триває досудове розслідування у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 362 Кримінального кодексу України — «Несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї».

Покарання за цією статтею — позбавлення волі (від 3 до 6 років) та заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю (від 1 до 3 років).

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти