«BFG (Big Falcon Rocket) доправить вас будь-куди на Землі менше, ніж за 60 хвилин», — написав у своєму Twitter Ілон Маск. Що цей геній мав на увазі?

Невже цією послугою зможе скористатися будь-хто? Але ж така подорож, мабуть, буде коштувати стільки, скільки разом заробляють кілька поколінь однієї сім’ї. То це лише для мультибагатіїв? На деякі питання пан Маск відповів вже наступного дня під час конференції в Австралії.

Звісно, такі подорожі — це лише теорія. Але всесвітньо відомий інженер та мільярдер вважає, що вони можуть стати реальністю. Якщо людина збудує корабель, який зможе курсувати між Місяцем та Землею, або мандрувати тим самим Марсом, то чому б такий апарат не використати, як надшвидкісний транспорт, у межах нашої планети?

Ілон певний, що на цю роль підходить його Big Falcon Rocket, чия швидкість становить 27 тис. км/год. Вона зможе доставити пасажирів із Нью-Йорка до Шанхаю всього за 39 хвилин. Також з презентації пана Маска стало відомо, що відстань між Лос-Анджелесом та Нью-Йорком (4,5 тис. км) можна пролетіти за 25 хвилин, а між Лондоном та Дубаєм (7 тис. км) — за 29 хвилин.

За словами Ілона, більшість земних маршрутів узагалі можна буде подолати менш ніж за півгодини. Цю заяву учасники конференції зустріли оплесками.

А яка ж вартість подорожі?

«Квиток буде коштувати не більше, аніж звичайний квиток економ-класу в літаку. Зовсім забув про це сказати», — написав розробник у своєму Instagram.

Ці розмови стали продовженням теми, яку Маск озвучив у вересні. Тоді мова йшла про колонізацію Марса. До 2022 року він збирається відправити на Червону планету два вантажних кораблі. До 2024 року — перших колонізаторів.

Також Ілон озвучив параметри ракети. Висота — 106 м, діаметр — 9 м. Раніше планувалося, що вона буде трохи більшою: 121 м та 12 м відповідно.

На кораблі буде 40 кают, розрахованих на 2-3 особи. Тобто загальна кількість екіпажу — приблизно 100 осіб. Подорож на Марс триватиме 6 місяців.

Але пакувати речі ще зарано. Того ж таки вересня розробники презентували лише… паливний бак — прототипу власне ракети ще немає.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти