Як відомо, зашити рану можна хірургічними нитками або скобами. Проте ані скоби, ані нитки не дадуть повної ізоляції. А якщо травмовано легені чи інші внутрішні органи? У цих випадках лікування стає ще складнішим.

Можна використати герметики, але жоден із них не відповідає вимогам ефективного хірургічного засобу. Австралійські вчені створили гідрогель, який може те, що іншим не під силу.

«Хороший хірургічний герметик має бути еластичним, адгезивним (таким, що сприяє зрощенню — ред.), нетоксичним і біосумісним. Більшість наявних герметиків можуть похвалитися однією або двома властивостями з цього переліку, але не всіма. Тому ми почали розробку матеріалу, який мав би всі ці характеристики», — розповів Назим Аннабі, один із авторів дослідження з Північно-Східного університету.

Вчений разом із командою створив герметик під назвою MeTro. Він біосумісний, бо у його складі є білок, подібний до еластину, який разом із колагеном складає основу молодої шкіри. Концентрацію цього білка можна змінювати, тому гідрогель може бути різної еластичності.

Для того, щоб загерметизувати рану, потрібна одна хвилина та ультрафіолетове випромінювання. Крім того, гель розпадається без жодних токсичних залишків.

MeTro тестували на щурах, герметизуючи розрізи в артеріях і пункції в легенях. Він також ефективно заклеював рани в легенях свині навіть при повторних надуваннях та дефляціях. Наступний крок — перевірити герметик на людях.

«Потенціал в MeTro дуже великий. Він зможе оперативно допомогти людям, які отримали поранення в автомобільній аварії, або під час військових дій. Також герметик можна використовувати і в стаціонарному кабінеті лікаря», — зазначив Ентоні Вайс, вчений з Університету Сіднея та співавтор дослідження.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

sfera

Обычный клей БФ со времен СССР