Останнім часом побільшало випадків, коли пройдисвіти у злочинних схемах використовують електронні авіаквитки. Спочатку Lowcost Avia спростувала інформацію щодо безкоштовних квитків від МАУ, яку репостили з неабияким завзяттям. Потім столична кіберполіція викрила злочинця, який на махінаціях з авіаквитками заробив майже 1,5 млн грн.

Як зазначають правоохоронці, 40-річний чоловік «скористався вразливістю однієї з найпоширеніших систем бронювання  авіаперельотів». При цьому постраждали декілька компаній.

Злодій отримував квитки (слідство не розкриває яким чином), а потім продавав їх через спеціально створений сайт. Напрямки — Європа та Сполучені Штати Америки, тобто проїзні документи були не з дешевих. Ціни коливалися від 40 до 180 тис. грн. Загалом він встиг реалізувати близько 30 квитків загальною вартістю майже 1,5 млн грн.

Зараз підозрюваному інкримінують дві статті — «Шахрайство» (ч. 3 ст. 190) та «Несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах) автоматизованих систем, комп’ютерних мереж» (ч. 1 ст. 362). Чоловіку загрожує до восьми років позбавлення волі.

А в заяві Lowcost Avia йдеться про вірусну рекламу безкоштовних квитків від МАУ, яку поширювали через Facebook. Типу «зроби репост — отримай білет».

Але виявилося, що ніякої халяви немає. Власне, як і завжди.

«Шановні пасажири, в інтернеті була запущена одна неправдива реклама про те, що авіакомпанія МАУ розігрує безкоштовні квитки через сайт. Ця інформація не відповідає дійсності. Даний ресурс жодним чином не пов’язаний з МАУ», — зазначили у компанії.

Також у МАУ попросили користувачів бути обачними, не надавати свою контактну та персональну інформацію у відповідь на розсилку та перевіряти інформацію про акції компанії на офіційному сайті.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти