«Хто піде за крейдою?» або «Чому ганчірка суха?», — питання, які ми постійно чули на шкільних уроках. Але, здається, вже незабаром учителів будуть цікавити інші речі. На кшталт «Чому не працює wi-fi?» чи «Куди подівся стилус?»

Річ у тім, що українська шкільна освіта, хоча й поволі, але все ж таки вступає в епоху цифрових технологій. Регіони отримують нове мультимедійне обладнання та розповідають про свої враження.

Серед перших, хто взяв на озброєння мультитач-панелі, — Львів (в чому особисто ми навіть не сумнівалися). У школах №7 та №66 вони роблять свою добру справу понад півроку, пише «Твоє місто».

Використовують їх на уроках хімії, природничих наук та англійської мови. Завдяки цьому діти сприймають навчання, як гру, та охочіше йдуть до дошки.

«Їм цікаво робити вправи. Навіть якщо помиляються, вони знають, як виправити, це як гра. Вони вчаться, граючись. Оцінки покращилися. Головне, що бажання з’явилося. А коли є бажання — буде і результат», — каже Ганна Кебас, вчителька хімії у школі №7.

Педагоги запевняють — з мультимедійними дошками учні краще засвоюють інформацію, бо під час занять працює візуальна пам’ять, аудіальна, емоційна й тактильна.

В таких умовах діти працюють 45 хвилин, хоча на звичайному уроку максимум — це півгодини, доповнює Ганну Оксана Назар, заступниця директора з питань організації навчального процесу середньої школи №66. Відомо, що цей навчальний заклад, окрім мультитач-панелей, має програму MozaBook. Це ПЗ розроблене угорцями, а в Україні його розповсюджує EdPro.

Мультимедійний планшет у львівській школі замінив дошку.

Навіщо воно потрібно? Зазвичай вчитель власноруч шукає матеріали — фото, відео, вправи, статистику тощо, потрібні йому для висвітлення тієї чи іншої теми. Так ось, у MozaBook все це вже є, і навіть більше.

Це не лише корисна інформація, а й спеціальна програма для викладача, сайт для домашнього навчання учнів, адаптовані додатки для планшета, 3D-презентації. Плюс — вся інформація українською мовою.

З вересня MozaBook використовують у «Школі вільних і небайдужих», КМДШ та «Еколенді». Це приватні навчальні заклади. Але, за словами Андрія Табачинина, керівника компанії EdPro, міська рада вже закупила програму для 96 загальноосвітніх шкіл, які невдовзі отримають мультимедійні панелі.

Але не тільки Львів робить все, щоб наступне покоління українців крокувало в ногу з цивілізованими країнами. У Херсоні, наприклад, придбали сучасне обладнання для вивчення предметів природничо-математичного циклу: фізики, математики, біології, хімії, інформатики.

Один комплект коштує 200 тис. грн. До нього входить кілька комп’ютерів, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, набори реактивів та демонстраційні столи для дослідів. Всього облаштують 17 кабінетів.

Школи Черкащини приймають нові мультитач-панелі

Також нове обладнання вже надходить до навчальних закладів Черкащини. Там «прокачають» кабінети фізики, хімії та біології у 28 школах. Бюджет проекту — 8,4 млн грн. На ці гроші придбали ноутбуки, інтерактивні дошки, мультимедійні проектори, цифрове вимірювальне обладнання, лабораторні та цифрові мікроскопи.

Але деякі проблеми ще треба розв’язати. Наприклад, геть не всі навчальні заклади можуть похвалитися швидкісним та надійним інтернетом. А він необхідний, аби потрібне відео завантажилося раніше, ніж пролунає дзвінок на перерву.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Відмінник

Це все “мимо кассы”, і не має ніякого відношення до підвищення якості освіти, а саме ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ УЧНЯМИ. І скорше нагадує спроби заробити трохи грошенят на модних сенсорних дошках-плазмах

Барон

Это очень хорошая тенденция. В моей школе учителям приходилось мел колоть от большого куска что бы было чем на доске писать. Инемного о грустном. Можно найти на “Прозоро” тендеры с ноутбуками и принтерами с завышенной ценой в несколько раз. Лично знаю фирму которая на этом не плохо зарабатывает, раскидывая закупки между своими фирмами и фопами(

Барон

Инемного о грустном.